Цифри говорять самі за себе

Бюджет головна

Пересічному платнику податків важко “не втопнути” у величезних фінансових та економічних звітах, які робить міська влада.

Ось і знову, днями міське фінансове управління має звітувати на сесії міської ради про те, яким був бюджет Куп’янська минулого 2018 року.

Спробую на трьох прикладах розповісти про те, хто і як наповнював міську скарбницю

1. Майже 200 000 000 грн.

Згідно опублікованих міським управлінням фінансів даних,  міський бюджет за  2018 рік отримав доходів загального фонду без обласних і державних трансфертів – 199,6 млн.грн, що на 3,3 %, або на 6 млн. грн більше ніж у 2017 році.

Таке зростання з’явилося внаслідок прийнятого державою підвищення у 2018 році мінімальної заробітної плати.

Тобто це зовсім не має відношення до діяльності міського керівництва.

Вони нічого не зробили для залучення інвесторів, створення нових підприємств та зростання економіки в місті.

2. Лідери серед платників податків

Найбільшими платниками податку на доходи фізичних осіб у 2018 році серед підприємств є:

– підприємства Південної залізниці. За 12 місяців 2018 року сплачено 52,6 млн. грн, що на 11,19 млн грн, або 27,0 %  більше ніж у 2017 році;

–  ПАТ «Куп’янський МКК» та ТОВ ТД «Молочна слобода» сплачено 7,3 млн.грн, що на 1,7 млн.грн більше ніж в аналогічному періоді минулого року;

– ТОВ «Юніверсал ФІШ Компані» сплачено податку 6,53 млн.грн,  у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 1,9 млн. грн;

– АК «Харківобленерго» – сплачено 4,3 млн.грн.,  що у порівнянні з минулорічними надходженнями більше на 274,6 тис. грн.;

Тут слід нагадати, що це лише та частина податку на доходи фізичних осіб, яка після розподілу потрапляє саме до бюджету міста.

Найбільшими платниками податку на доходи фізичних осіб від ФОП є:

  • ФОП Маслій М.М.- сплачено 1,6 млн.грн.,
  • ФОП Бринцов С.В.- 51,7 тис.грн.,
  • ФОП Щербаченко А.В. – 48,3 тис.грн.

Ці внески трьох ФОП становлять 60 % від загальної суми надходжень до бюджету від всіх ФОП міста…

3. Заробітна плата минулого року

Середня заробітна плата минулого року по місту становила 6900 грн/місяць.

За узагальненими даними, опублікованими управлінням фінансів, найбільшу заробітну плату  у 2018 році отримували працівники транспорту – 9711 грн та бюджетних установ – 7341 грн.

Та цей показник не можна вважати обнадійливим тому, що 44,2 % працівників мали заробітну плату нижчу за середньостатистичну по місту.

На 4-х підприємствах, взагалі, працівники офіційно отримували за свою роботу плату меншу за розмір  мінімальної заробітної плати, яка минулого року складала 3723 грн. Це:

ПП «Аркада» (2214 грн.),

ТОВ «Куп’янськ – сервіс» (3187 грн.),

ТОВ «Лишенко плюс» (3654 грн.)

ТОВ «Корал Декор» (3691 грн.).

Які заробітки роботодавці платять людям – такі у них і відрахування до міського бюджету, тобто у даному випадку мінімальні.

З цього приводу міське управління фінансів пише таке: “Причинами такого низького рівня оплати праці виявилось застосування на підприємствах неповної зайнятості.  З керівниками зазначених підприємств проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо підвищення рівня оплати праці».

Далі буде…

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Be the first to comment on "Цифри говорять самі за себе"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*