Чим то посипано сніг?

головнааааааа

Днями проходив повз Шевченківський сквер і здалеку побачив, що там під деревами  розсипано щось грязно-руде, схоже на піщано-сольову суміш, якою посипають зимові дороги.

Після довгого сидіння у фейсбуці, де куп’янчани нині дуже жваво обговоюють ті самі суміші, мені навіть подумалось, що то комунальники перестаралися, коли готували Шевченківський сквер до чергового зимового мітингу.

Але і у сквері нижче “жовтого” будинку сніг теж був посипаний. І там я зрозумів, що то насправді вже прикмета ранньої весни!

І хоча на різних сайтах лісоводи пишуть, що береза розсипає з жіночих сережок своє дрібне насіннячко у вересні-жовтні, виявляється, що так часто буває й наприкінці зими.

Ось-ось вже почне свій рух березовий сік. А вже в кінці місяця, названого на честь цього дерева, берези почнуть викидати нові сережки, тому зараз дерево і позбавляється старих.

 

DSC_0144

DSC_0145

Крильця насінинки нагадують морський якір, а сам горішок плоду берези знаходиться на довшій ніжці того якоря.

DSC_0145 - копия

Цікаво, що насіннячко берези настільки легесеньке, що 5000 насінин мають вагу всього 1 грам!

Доречі, по у світі росте близько 120 різних видів берез, які вдрізняються і статурою, і кольором кори. Більшість з них – то дерева і найвищі з них сягають до 55 метрів. Довжина окружності таких гігантів досягає до 1,5 метра.

А є ще і чагарникові берези і березові кущі, навіть такі, що стеляться по землі, так, як тундрові берези.

А в Україні нараховують дев’ять різновидів цих дерев .

Це берези:  Дніпровська, Низька, Дрібнолускова, Темна, Повисла, Пухнаста, Клокова, Литвинова і Котулі.

А от на Куп’янщині в дикому середовищі росте здебільшого лише два види: Повисла і Пухнаста.

А самі берези то середовище проживання метеликів та гусені п’ядуна березового і бражника липового. А ще на березах живе найбільший жук України – жук-олень, який досягає з рогами до 7,5 см. Полюбляють жерти молоді листочки берези і травневі хрущі.

 

 

Be the first to comment on "Чим то посипано сніг?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*