Фантастика чи реальність?

ггголовнаааа

Письменники-фантасти минулих сторіч із задоволенням придумували різні сюжети життя світу в майбутньому. І те що тоді здавалося казкою, наразі вже є реальністю.

Нинішній світ так швидко змінюється, що фантасти вже за ним і не встигають, а наукова фантастика поступилася популярністю жанру сучасної казки – фентезі.

А от обізнані з тенденціями розвитку науки і техніки сміливо прогнозують, як буде змінюватися наш світ.

Технічний директор Google і відомий технологічний футуролог Рей Курцвейл виступив на початку цього року з прогнозами не гіпотетично, а  з конкретними датами.

Що чекає світ технологій найближчими роками

2019 – Провід й кабелі для персональних і периферійних пристроїв будь-якої сфери підуть в минуле.

2020 – Персональні комп’ютери досягнуть обчислювальної потужності, порівнянної з людським мозком.

2021 – Доступ до інтернету покриє 85% поверхні Землі.

2022 – У США і Європі будуть прийматися закони, що регулюють відносини людей і роботів. Діяльність роботів, їх права, обов’язки та інші обмеження будуть формалізовані юридично.

2024 – Елементи комп’ютерного інтелекту стануть обов’язковими в автомобілях. Людям заборонять сідати за кермо автомобіля, не обладнаного комп’ютерними помічниками.

2025 – Поява масового ринку гаджетів-імплантатів.

2026 – Завдяки науковому прогресу, ми будемо продовжувати своє життя на більше часу, ніж минуло.

2027 – Персональний робот, здатний на повністю автономні складні дії, стане такою ж звичною річчю, як холодильник або кавоварка

2028 – Сонячна енергія стане настільки дешевою і розповсюдженою, що буде задовольняти всієї сумарної енергетичної потреби людства.

2029 – Комп’ютер зможе пройти тест Тьюринга, доводячи наявність у нього розуму в людському розумінні цього слова. Це буде досягнуто завдяки комп’ютерній симуляції людського мозку.

2029 – В Куп’янську буде зроблено капітальний ремонт вулиці Студентської :)

2030 – Розквіт нанотехнологій в промисловості, що призведе до значного здешевлення виробництва всіх продуктів.

2031 – 3D-принтери для друку людських органів будуть використовуватися в лікарнях будь-якого рівня.

2032 – Нанороботи почнуть використовуватися в медичних цілях. Вони зможуть доставляти поживні речовини до клітин людини і видаляти відходи. Вони також проведуть детальне сканування людського мозку, що дозволить зрозуміти деталі його роботи

2033 – Самокеровані автомобілі заповнять дороги.

2034 – Перше побачення людини з штучним інтелектом. Як у фільм «Вона», але в удосконаленому вигляді: віртуальну кохану можна обладнати «тілом», проектуючи зображення на сітківку ока, – наприклад, за допомогою контактних лінз або окулярів віртуальної реальності.

2035 – Космічна техніка стане досить розвиненою, щоб забезпечити постійний захист Землі від загрози зіткнення з астероїдами.

2036 – Використовуючи підхід до біології, як до програмування, людству вперше вдасться запрограмувати клітини для лікування хвороб, а використання 3D-принтерів дозволить вирощувати нові тканини і органи.

2037 – Гігантський прорив в розумінні таємниці людського мозку. Будуть визначені сотні різних субрегіонів мозку зі спеціалізованими функціями. Деякі з алгоритмів, які кодують розвиток цих регіонів, будуть розшифровані і включені в нейронні мережі комп’ютерів.

2038 – Поява роботизованих людей, продуктів трансгуманістічних технологій. Вони будуть обладнані додатковим інтелектом (наприклад, орієнтованим на конкретну вузьку сферу знань, повністю охопити яку людський мозок не здатний) і різноманітними опціями-імплантантами – від очей-камер до додаткових рук-протезів.

2039 – наномашин будуть імплантуватися прямо в мозок і здійснювати довільний введення і виведення сигналів з клітин мозку. Це призведе до віртуальної реальності «повного занурення», яка не зажадає ніякого додаткового обладнання.

2040 – Пошукові системи стануть основою для гаджетів, які будуть імплантуватися в людський організм. Пошук буде здійснюватися не тільки за допомогою мови, а й за допомогою думок, а результати пошукових запитів будуть виводитися на екран тих же лінз або окулярів.

до 2041 – Гранична пропускна здатність інтернету стане в 500 млн разів більше, ніж сьогодні.

2042 – Перша потенційна реалізація безсмертя – завдяки армії нанороботів, яка буде доповнювати імунну систему і «вичищати» хвороби.

2043 – Людське тіло зможе приймати будь-яку форму, завдяки великій кількості нанороботів. Внутрішні органи будуть замінювати кібернетичними пристроями набагато кращої якості.

2044 – Синтетичний інтелект стане в мільярди разів більш розумним, ніж біологічний.

2045 – Наступ технологічної сингулярності – вибухоподібного зростання швидкості науково-технічного прогресу. Земля перетвориться в один гігантський комп’ютер.

2099 – Процес технологічної сингулярності поширюється на весь Всесвіт.
Зараз нам в такі прогнози мабуть важко й повірити.

Однак, якщо взяти до уваги величезні темпи розвитку суспільства, стає зрозумілим, що в недалекому майбутньому таке цілком можливо.

А нам залишається тільки спостерігати та вірити, що Україна теж впевнено йтиме цивілізаційним шляхом розвитку разом з сучасним розвиненим і демократичним світом.

Be the first to comment on "Фантастика чи реальність?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*