Гра “Мафія по-куп’янському”

ггголовна

Запитання про дороги, поставлене на офіційному сайті міської ради мене спочатку  засмутило своїм популізмом, а потім просто не відпускало, як свідомого мешканця міста. Яку чергову гру замість роботи вони затіяли?

Не грайте з наперсточниками

Влада чомусь просить мешканців самих проголосувати : “На якій вулиці доцільніше провести капітальний ремонт дорожнього покриття у 2019 році?”

Зверніть увагу на хитромудрість новоспечених “очільників”:

1. У самому питанні після довжелезної преамбули вони не пишуть “відремонтувати” , а лише – “провести капремонт”!

2. А у преамбулі написано ще хитріше:  Для голосування пропонується два варіанти: капітальний ремонт по вул. 1-го Травня чи ПРОДОВЖЕННЯ (!) ремонту по вул. Студентська. 

Без конкретних об’ємів про розмір ділянки, які планують ремонтувати, і без кількості грошей необхідних на обидві вулиці.

А у особистому виграші будуть ці наші наперсточники, які отрмують заробітну плату і величезні премії та надбавки саме за те, що приймають і втілюють рішення.

Що у чорному ящику?

У кібернетеці існує такий термін «чорний ящик». Це коли при програмуванні стратегічно розглядається, які дані входять до того чорного ящика, і що має вийти на виході з нього. А от що там відбувається в середині тої системи, стратегів не повинно цікавити. 

Схожою непрозорою методикою вирішили скористатися і у міській владі при проведенні експеременту над нами, мешанцями міста.

Кожна людина розуміє так: є кошти і є розбиті дороги. От за ці кошти і потрібно ті дороги ремонтувати.

Але бюрократи давно ловко вкинули в цей простий і зрозумілий алгоритм свій “чорний ящик” у вигляді різних джерел фінансування ремонту доріг. Це і загальний бюджет, і бюджет розвитку і субвенції з обласного та державного бюджету. І тому виборцям просто неможливо розібратися в цих хитросплетіннях, а реальні дороги просто губляться в цій каламуті.

Зараз, на жаль, в тренді стало щось зробити «по приколу». От і вирішили остапчуківці: а чому б не звалити відповідальність за таке серьозне питання, як дороги, на мешканців, які не володіють усіма подробицями справи?

Зате потім можна відмазатися перед виборцями – «ви ж самі так вирішили».

Давайте спробуємо зазирнути у цю так звану «чорну скриньку» поставленного питання, виключно з того, що друкують в офіційних джерелах, які втім змінюються кожної сесії.

На прикінці кожного року сессія міської ради приймає програми на рік наступний. Про дороги йдеться двох з них, а саме соціально-економічного розвитку  та розвитку ЖКГ.

У програмі соціально-економічного розвитку про дороги є рядок: «проведення робіт для підримання у належному стані шляхово-мостового господарства міста». Мовляв: з дорогами все у нас стабільно, тільки будемо підтримувати у належному стані!

А нижче, де саме йдеться про першочергові потреби в галузі ЖКГ, надається перелік вулиць і вказані необхідні суми на їх ремонт. Є там вул. Садова (потрібно 7878,6 тис.грн), вул Авіаційна (6000 тис.грн), вул.Студенська (14657,3 тис.грн) та невеликий шматок дороги на Ківшарівці від БК до буд№62 (3000 тис.грн).

Про вулицю 1 Травня там взагалі не згадується!

Тобто, депутати вирішили ось так, а мешканцям тепер пропонується перерішати по своєму?

У програмі розвитку ЖКГ,  яку теж затвердили депутати міської ради, наведена річна сума на ремонт доріг 6,2 млн. грн. за рахунок коштів загального фонду.

До чого тоді “народне” голосування на сайті? На кого воно розраховано?

Йдемо далі. У зверненні в.о.Говорова до нас мешканців міста, одна сума з бюджету таки наводиться «на сьогодні бюджет розвитку міста у 2019 році складає 1,140 млн.грн.». 

Виходить, що на ремонт доріг теоретично можно залучати і бюджет розвитку.

Треба нагадати, що сума його вже на сьогодняшній день, після березневої сесії міської ради, становить 19,943 млн.грн.

Але для ремонту доріг з цього бюджету заплановано тільки виготовлення кошторисної документації!  

І ось лише тут уже з’являється й дорога по вул.1 Травня. (140.0 тис.грн).

З бюджетом розвитку якось не переконливо вийшло.

Ще одне лукавство в преамбулі до голосування: ” Вжиті упродовж 2019 року заходи з економії витрат із міського бюджету дозволили акумулювати додаткові ресурси та передбачити їх спрямування саме на проведення капітального ремонту.”

І які це такі геніальні заходи з економії за три неповних місяця 2019 року вже проведено, що на них можно буде капітально ремонтувати дороги?

Це дуже цікаво і заслуговує на оприлюднення.

До відома голосуючих, раз нас залучають до співпраці:

За підсумками минулого року на ремонт і утримання доріг витрачено лише 1,18% коштів міського бюджету.

Be the first to comment on "Гра “Мафія по-куп’янському”"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*