Коли чиновники працюють на благо громади

Безымянный 3

Ми вже неодноразово писали про те, що за останні три року Куп’янськ, який потрапив у лабета недолугих ставлеників Віктора Остапчука, значно відстав у розвитку від сусіднього Ізюму, де керівники міста просто не допустили нашого спільного нардепа до втручання в справи міста.

За останні три роки Ізюм усе більше нагадує затишний куточок міста мрії, в якому комфортно працювати, навчатися, проводити своє дозвілля, розвиватися як особистість та просто жити.

В Ізюмі успішно реалізовують цікаві проекти, шукають інвесторів та партнерів, розвивають його життєво важливі галузі.

Про здобутки та перспективи розвитку ізюмської громади ми попросили розповісти заступника Ізюмського міського голови з гуманітарних питань Володимира Мацокіна.

Мацокін

 

Володимире Володимировичу, чому на виборах міського голови і міської ради до влади в Ізюмі прийшли не «крєпкіє хозяйственники» від Остапчука, а реформатори?

Не секрет, що попередньою владою протягом багатьох років в Ізюмі нічого не робилося. Абсолютно всі сфери життєдіяльності, починаючи від об’єктів соціальної інфраструктури, доріг місцевого та регіонального значення, житлово-комунальне господарство, знаходилися у занедбаному, жахливому стані.

До того ж, тодішнє керівництво міста, як ви кажете «хозяйственники», не робило аніяких кроків, аби залучити інвестиційні кошти або державні субвенції для розвитку економіки та соціальної інфраструктури Ізюма.

Така бездіяльність з боку чиновників довела до того, що у 2011 році за результатами моніторингу показників розвитку територій Ізюм було визнано депресивною територію. Як наслідок, поступово головні офіси деяких життєво важливих для ізюмчан установ стали переноситися в інші міста.

Під загрозою опинилося і повноцінне функціонування Ізюмської центральної міської лікарні.

Ізюмчани розуміли, що треба змінювати місцеву владу і терміново діяти, аби урятувати рідне місто від занепаду. Потрібні були нові сили та ресурси, нові відповідальні люди зі свіжими підходами, які прийшли з бізнесу та громадськості.

І першим, що зробила наша команда на чолі з Ізюмським міським головою Валерієм Віталійовичем Марченком, – ініціювала зняття з Ізюма статусу депресивної території, оскільки це псувало репутацію міста перед потенційними інвесторами.

Нелегка робота у цьому напрямку дала позитивний результат: у жовтні 2016 року рішенням сесії Ізюмської міської ради Ізюм повернувся до повноцінного функціонування.

Поступово, об’єднавшись, всією громадою, ми відроджуємо славу Ізюма – наше місто стає кращим, сильнішим, спроможнішим.

Розкажіть про головні принципи роботи нової команди з громадою.

Довіру може отримати лише влада, яка нічого не приховує і не відгороджується від громади. Тож з перших днів роботи нами було впроваджено механізми повної прозорості дій.

Вже третій рік поспіль кожна сесія міської ради та наради міського голови з керівниками підприємств та установ транслюються в режимі «наживо».

Ми висвітлюємо всю нашу діяльність через ЗМІ і інформаційний бюлетень виконавчого комітету «Ізюм офіційний», а також проводимо офіційні брифінги.

Завдяки нашій копіткій роботі з минулого року ізюмчани та жителі сусідніх районів мають змогу на хвилі 100.8 слухати Ізюмську радіокомпанію «Радіо-Ізюм».

Ми активно співпрацюємо з головами квартальних комітетів та ОСББ. Хочу подякувати за їхню відповідальність, розуміння та участь у розвитку нашого міста.

Існуючим 33-м квартальним комітетам та 33-м ОСББ надано досить серйозних повноважень – така собі місцева децентралізація.

З 2016 року у нас започатковано проведення відкритих конкурсів на керуючі посади підприємств, організацій та установ Ізюма. Як підсумок – до керівництва приходять цілеспрямовані та перспективні люди, яким не байдужа доля рідного міста.

Хочу подякувати за злагоджену та плідну роботу громадськими організаціями, зокрема, Спілці ветеранів АТО, міській раді ветеранів, Ізюмському центру культурних ініціатив, ініціативній групі внутрішньо переміщених осіб «Нова мета» та іншим.

Які, на Ваш погляд, основні досягнення нової команди в Ізюмі.

З перших днів роботи нашої команди на чолі міським головою Валерієм Марченком одним з пріоритетних напрямків роботи стало залучення інвестиційних та грантових коштів.

Через залучення грантових коштів та міжнародних інвестицій за цей час соціальна інфраструктура Ізюма значно поліпшилася.

У рамках співробітництва із Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ в місті вже реалізовано інфраструктурні проекти в освітніх закладах: ДНЗ №№6, 10, 12 та ЗОШ №2, облаштовано нове футбольне поле зі штучним покриттям у ЗОШ №4, закуплено нову технічну та музичну апаратуру для міського Палацу культури. Триває реконструкція будівлі пологового будинку.

За кошти GIZ, USAID та міського бюджету було відремонтовано нежитлову частину будівлі і там наприкінці січня почав свою роботу новостворений Центр надання адміністративних послуг.

За сприяння Німецького банку KfW та Українського фонду соціальних інвестицій проведено капітальний гімназії №3, продовжується реконструкція нежитлової будівлі під гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб.

За рахунок гранту від Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО утеплено фасади ЗОШ№5 та ДНЗ №17.

За підтримки Державного фонду регіонального розвитку продовжується капітальний ремонт будівлі стаціонарного корпусу Ізюмської ЦМЛ.

Відбувається оснащення ізюмської медицини новим сучасним діагностичним обладнанням. Минулого року в центральному корпусі ЦМЛ запрацювали новий апарат УЗД експертного класу з еластографією та мамограф. Ведуться роботи по встановленню нового цифрового рентгенапарату. Закуплена і вже працює лапароскопічна стійка для малоінвазивних оперативних втручань.

Завдяки плідній співпраці обласної та міської влади, особливій увазі голови ХОДА Юлії Світличної та допомозі обласного депутата Вісхана Ісламова своє матеріально-технічне становище та забезпечення поліпшили управління соціального захисту населення, територіальний центр соціального обслуговування, ОСББ «Оберіг-Ізюм», Центр дитячої та юнацької творчості, Краєзнавчий музей імені М.В.Сібільова, міський Палац культури, дитячі садочки №№2, 4, 9, 14.

За три роки в розвиток та покращення об’єктів інфраструктури нашого міста було залучено 138 млн. грн. іноземних інвестицій.

Приємно зазначити, що за даними Харківської облдержадміністрації Ізюм посів І місце по обсягу отриманих іноземних інвестицій. Запевняю: робота у цьому напрямку буде продовжуватися.

Протягом трьох років в нашому місті покращується дорожня інфраструктура. За цей час ми зуміли відремонтувати шляхопроводи, оновити всі мости автодорожнього призначення.

Майже на 27 млн. грн. за три роки виконано різних дорожньо-ремонтних робіт по нашому місту.

Особливо хочеться відзначити капітально відремонтовані за сучасними технологіями трасу Ізюм – Харків та залізобетонний міст через річку Сіверський Донець. Тепер цей міст і ця дорога – одні з кращих в Харківській області.

Встановлюються та оновлюються дорожні знаки та розмітка. Так, наприклад, біля закладів освіти на дорогах з’явився напис «ДІТИ» та «лежачі поліцейські».

Триває процес відновлення і модернізації вуличного освітлення. На всі ці роботи за три роки з міського бюджету виділено майже 2 млн. грн.

Безымянный

У рамках реалізації проекту «Безпечне місто» в Ізюмі встановлюються камери відеоспостереження. Всього планується убезпечити понад 50 потенційно ризикованих локацій.

На реконструкцію Букінського водопроводу з Державного фонду регіонального розвитку виділено 50 млн. грн., а з міського бюджету в рамках співфінансування – 5 млн. грн.

Проведення таких масштабних робіт дозволило вивести з експлуатації аварійні ділянки старого водоводу та приєднати додаткових абонентів селищ Оскіл, Капитолівка та Діброва.

Минулого року за рахунок міського бюджету у нас замінено майже 2 км старих сталевих труби на нові пластикові.

Всі ці позитивні перетворення та досягнення у нашому місті стали можливими завдяки децентралізації, яка значно збільшила наш фінансовий потенціал.

Для порівняння хочу навести цифри по власним надходженням до міського бюджету: у 2015 році – 45 млн. грн., у 2016 – 78 млн. грн., 2017 – 100 млн. грн. і у 2018 році – 131 млн. грн.

Важливо, що завдяки децентралізації ми конкретно бачимо перспективи розвитку Ізюма та можемо будувати плани на майбутнє.

І на останок: що не вдалося зробити з того, про що мріялось перед виборами?

Ви бачите, що за період перебування Валерія Марченка на посаді Ізюмського міського голови та злагодженій співпраці нашої команди в Ізюмі зроблено дуже багато.

За три роки передвиборна програма виконана майже на 80 відсотків.

Планів у нас дуже багато і попереду ще багато роботи абсолютно у всіх сферах життєдіяльності міста.

Так, до відремонтованої минулого року центральної площі, вже незабаром додадуться роботи по відновленню міського парку.

Тож наприкінці 2019 року вся центральна частина міста матиме гармонійний привабливий вигляд, де і дорослі, і дітлахи із задоволенням будуть гуляти та відпочивати.

Безымянный 2

Спортивну міську інфраструктуру теж чекає поповнення. Вже цього року у мікрорайоні приладобудівного заводу розпочнеться будівництво плавального басейну. А ще там буде облаштовано новий сучасний повнофункціональний комплекс  для занять з боксу, кікбоксингу та тхеквондо.

А для поціновувачів активних видів спорту у центральному парку буде зведено скейт-майданчик та роллердром.

За кошти міського бюджету розпочато проектування дитячого садочку у мікрорайоні Піски, адже у цьому районі підростає багато дітей, які потребують кваліфікованого догляду, виховання та навчання.

Це лише частина запланованого на 2019 рік. Запевняю, що й надалі пріоритетами роботи міської влади залишаться незмінними: створення сприятливих умов у напрямку розвитку міста та покращення життя ізюмчан.

Наша команда буде продовжувати роботу і рухатися тільки вперед.

Безымянный 4

Be the first to comment on "Коли чиновники працюють на благо громади"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*