Насінина, що літає

гголловвнна

Повітряна атака.

Вчора я поспішав у справах, і в мене на льоту досить відчутно врізався великий жук. Та я виявився більшим за нього, тому на землю впав саме жук і одразу прикинувся великою насіниною соняшника.
На сірому асфальті він був майже непомітним. Тому для контрасту я поклав хитруна на побілений бетонний блок і сфоторафував. Ось така велика, маже трьохсантиметрова, насінина.
DSC_0143
Жук кілька хвилин продовжував хитро прикидатися насіниною, піджавши під себе лапки та вусики. Та коли я торкнувся до нього пальцем, він раптом підскочив на ноги і трішки розправив вуса, але не наважувався одразу летіти і закляк на місці.
DSC_0146
Я не став й надалі його лякати і пішов собі, не діждавшись злету.
Зробив кілька кроків і почув, як він загудів крилами. Озирнувся, та вже й не розгледів, куди той жучара полетів.
.

Хто то був?

Вдома пошукав у вікіпедії, і спочатку вирішив, що той жук з сімейства жужелиць. Те сімейство нараховує від 25 000 до 50 000 різновидів і навіть ентомологи й досі не дійдуть згоди, скільки їх є насправді!
Але почитавши ще, я зрозумів, що то представник іншого, теж дуже численого сімейства – вусачів.  Їх у світі нараховується до 33 000 видів, а в Україні описано 280 видів.
До речі, до вусачів належить і найбільший у світі жук – Вусач-титан велетенський, який завдовжки до 17 см, а шириною до 14 см.
Добре, що у нас ті монстри не літають, а то зікнувшись з таким, точно синець отримаєш.
uk_wikipedia_org

Be the first to comment on "Насінина, що літає"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*