Маленькі лебеді не такі, як в балеті

DSC_0180 - копия

За цією парою вже давно спостерігають майже всі куп’янчани. Вже другий рік поспіль ця пара намощує своє гніздо на Осколі фактично в центрі міста.

Цього року вони звили гніздо трішки далі від гуркотливого моста і поближче до дитячого пляжу “Купалка”.

Доки самка сиділа на яйцях, самець, як завжди, розорював навколишні гнізда качок, лисух та болотних курочок. Лебідь не тільки розкльовував яйця менших птахів, а й забивав дзьобом тих пташенят, які вже вилупилися. Ось такий природній відбір…

Днями нарешті вилупилися й лебедята. І майже одразу батьки покликали їх поїсти.  Вони дуже красиво пливуть річкою рядочком до тих місць серед лепехи, де вже є багато ряски. І там харчуються.

Цікаво було спостерігати, як під час такої подорожі вздовж пляжа, лебідь кидався на чоловіка, який там плавав. Дорослого чоловіка він не дзьбав, а лише пер на нього, розмахував крилами і голосно шипів. А от як він себе поведе з дітьми – не відомо. Так що, дітки, будьте уважні і обережні.

Пливуть лебеді вздовж края лепехи та очерету, щоб швидко встигнути заховати лебедят, якщо в небі з’явиться яструб, що гніздиться неподалік на острові. Адже яструб теж має чимось годувати своїх пташенят і тому полює на голубів та молодих пташок. І єдині, хто не бояться ні ястреба, ні лебедя – це сірі чайки, колонія яких теж гніздиться навпроти пляжу. Чайки воюють гуртом. Вони сміливо налітають і на яструба, і на нахабного лебедя та відганяють їх своїми гострими дзьобами.

Зараз у цієї пари лебедів 8 лебедят. Минулого року вони вивели теж 8 штук, та змогли виростити і підняти на крило п’ятьох.

Завдяки балету Петра Чайковського всі люди знають чудовий танок маленьких лебедів. І всі уявляють собі їх у вигляді симпатичних довгоногих балерин на пуантах і в білосніжних топах та спідничках-пачках. Але насправді маленькі лебеді – сірі. І сірі вони з першого дня й до зими. І лише у вирії молоді лебеді линяють і у них виростає біле пір’я.

А зовсім маленькі вони виглядають так, як на цих відео і фотографіях, які мені вдалося зробити з відстані 6-7 метрів. Але самець, хоча і пірнав головою за смачнішими ніж ряска водоростями, постійно був напоготові, щоб кинутись на мене, захищаючи своїх діток.

 

DSC_0154

DSC_0171

DSC_0177

Be the first to comment on "Маленькі лебеді не такі, як в балеті"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*