Як німецькі інвестори проводять підготовку до тендеру

DSC_0561

На фінішний етап вийшов проект, який був започаткований Світланою Пасічник. Саме вона ще минулого літа ініціювала залучення нашого міста до проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, який називається “Розвиток соціальної інфраструктури України”. Метою  було створення сучасного інклюзивно-ресурсного центру для юних мешканців Куп’янська, які потребують особливої уваги під час навчання.

Власне сам центр вже працює і надає послуги більш ніж 30 дітям, а ще кілька сімей, діти яких потребують особливої педагогічної уваги, ще приглядаються, як це відбувається. Та вже є нагальна потреба зробити сучасну локацію для навчання цих дітей.

Основною умовою GIZ є те, щоб їх партнером у цьому проекті були не владні структури міста, а реально працююча громадська організація. Оскільки саме такою виявилася громадська організація Дитячий футбольний клуб “Мрія UFC”, то вони і стали партнерами німецьких інвесторів. До речі, серед хлопчиків, які займаються в клубі є й такі, що потребують особливої уваги педагогів.

Ми вже повідомляли на нашому сайті, що минулого року разом з представниками GIZ було обстежено кілька можливих варіантів. І тоді освітяни, Мрія UFC та німецькі партнери вирішили, що створення центру має бути на базі школи №4.

Багато часу пішло на виготовлення проектної документації.

І от сьогодні, 6 червня 2019 року, до Куп’янська прибули проектанти і координатори проекту від товариства GIZ.

DSC_0565

Вони провели ознайомлення з умовами проекту представників кількох будівельних організацій, які висловили намір прийняти участь у тендері на цю роботу.

DSC_0568 DSC_0576 DSC_0579

Цікаво, що з кожним претендентом ми працювали окремо, так, щоб вони не бачили один одного. Ім було показано і розказано, що й де потрібно зробити як за будівельними, так і по сантітарно-технічними та електропостачальними вимогами проекту.

DSC_0570 DSC_0563

А роботи там вистачає. Буде облаштовано окремий вхід до центру з пандусом і встановленням нових дверей. Замінять всі вікна в коридорі, в кімнаті для занять, в окремій спортивній залі, в кабінетах психолога та логопеда, а ще всі батареї опалення тощо. Всі матеріали на оздоблення стін, підоги та стелі мають відповідати суворим німецьким вимогам. Для дітей з особливими потребами створюється окрема туалетна кімната.

DSC_0566

Представники відділу освіти виказали проектантам і свої пропозиції щодо деяких тонкощів робіт. Їх буде враховано. Але за вимогою інвесторів, витрати на все не мають виходити за межі кошторису проекту.

Тепер наприкінці червня в школі №4 відбудеться етап відкриття пакетів з пропозиціями від учасників тендеру. До ознайомлення з тими пропозиціями інвесторами буде залучено лише представників громадської організації ФК “Мрія UFC”. Буде співставлено не лише запропоновані загальні суми, за які учасники беруться виконати проект, а й проведено моніторинг ринкових цін на будівельні матеріали, які будуть застосовувати претенденти.

За попереднім прогнозом, роботи розпочнуться на початку серпня. Однією з умов є вимога до будівельників не заважати підготовці і початку нового навчального року учням школи №4.

 

 

 

 

Be the first to comment on "Як німецькі інвестори проводять підготовку до тендеру"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*