Перейменування – які будуть пропозиції?

площа Леніна

Як би не тягнули кота за хвіст куп’янські можновладці, а виконувати Закон України  “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки” таки прийдеться.

І чотири пам’ятника Володимиру Леніну, а ще по одному – Карлу Марксу та Феліксу Дзержинському прийдеться демонтувати.

А ще і перейменувати вулиці, провулки та проїзди.

Це питання вже кілька місяців обговорюються в мережі. Є навіть кілька пропозицій по новим назвам, вони в нашому переліку позначені синім кольором . Тут у нас вказані тільки назви вулиць та площ. Без провулків, тупиків, в’їздів та узвозів.

Артема
Воровського
Дзержинського       –    Сватівська,  Рибна
Калініна
Карла Маркса
Кірова
Колгоспна
Комуністична
Комсомольська            –  Ізюмська,  Колонтаївка
Котовського
Крупської
Куйбишева
вул. Леніна    –   Миколи Валяшка, Захисників України,    Дворянська,  Паркова

площа Леніна                 –  Центральна площа,  Миколаївська площа
Ленінська
парк Мокієвскої

вул. Мокієвської
Менжинського
вул Жовтнева
площа Жовтнева             –  площа Стадіонна
площа Петровського
Піонерська

Плеханова
Постишева
площа Рози Люксембург
Свердлова
пров. Радянський                     – вул. Духовна  

пл. Радянська
Радянської Армії

Тельмана
Фрунзе
Цюрупи
Чапаєва
Енгельса
60-років СРСР             –  Сергія Лакішека

 

Доречі, є пропозиції навіть по Ківшарівці. Там одні дописувачі пропонують назвати дорогу від будинка №2 і аж до будинку №70 проспектом Ливарників а інші проспектом Кошелєва. Але використовувати цю назву лише, як назву проспекту, лишивши без змін, унікальні в Україні, номерні адреси будинків Ківшарівки.

9 Comments on "Перейменування – які будуть пропозиції?"

 1. Одну из улиц нужно назвать в честь Дмитрия Федоровича Черного

 2. Я против названия улиц в честь каких бы то ни было героев или деятелей. Чтоб не пришлось через какое-то время искать имена новых претендентов на “увековечивание” взамен старых, которые по мнению наших детей-внуков окажутся не такими уж и героями.

 3. Будет жалко Мокиевскую, если опять куда-нибудь “перезахоронят”.

  • Мокієвська була похована на кладовищі, на місці якого зараз гуртожиток по вул. Леніна 60.
   Але коли в місто прийшли петлюрівці, то вони викопали труну з її тілом, відвезли десь у ярки і там закопали. Бо, як свідчать історики, при житті вона відрізнялася страшною жорстокістю, особисто катувала і розстрілювала полонених. Де тепер її могила достаменно незнає ніхто.
   А в парку лище стоїть обеліск на її честь.

   • У Вас є документи та докази стосовно місця поховання Макієвської Л.Г.? Я до цого часу не знаходив жодних свідчень про дійсне місце поховання цієї жінки.

 4. А при чём здесь Лакишек?? Более подходящих кандидатур не нашлось. Чем же он так заслужил? Может в честь моего деда Острянина Николая?

  • Тут опубліковані пропозиції, які вже надавали в інтернеті люди. Так що давайте свої варіанти, тим більше, що вже створено топонімічну комісію

  • С Лакишеком не знаком лично, ничего сказать не могу. Про Острянина старшего слышал много хорошего. Но, думаю, было бы разумнее переименовать в нейтральные названия. Ул.Ленина, к примеру в ул.Парковую. В Кишиневе ул.Томскую переименовали в Черешилор, Черешневая по нашему. И пусть будут, как в песне, Абрикосовая, Виноградная, Тенистая. Это будет на века. Никакая власть не придерется.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*