Історія Куп’янська в фотографіях, пам’ятник тирану

Копия Памятник Сталину

Юрій Артеменко вже виставив в интернеті багато унікальних старих фотографій зі свого архіву. На одній з них купянський пам’ятник Сталіну, який стояв колись під боком районного будинку культури. Саме там, де тепер знаходиться меморіал жертвам цього злодія, що загинули під час голодоморів, організованих Сталіним і його поплічниками в Україні.

Памятник був бетонним. Такі клепали сотнями на спеціальних фабриках. Їх встановлювали по всьому СРСР.  І стояв цей памятник до 1961 року, не зважаючи на розвінчання кривавого тирана ще в 1956 році. Коли мумію Сталіна викинули з мавзолею, то одразу, по всім усюдам завалили і пам’ятники.

В Купянську знищили пам’ятник вдень, а не вночі. Зачепили мотузками і завалили. І жоден з, ярих нині, комуністів навіть не пискнув.

Повикидали і всі гіпсові бюсти та числені картини, якими було завішано радянські установи,лікарні, школи і дитсадки. Бібліотекарі здали на макулатуру тони книжок, як творів самого “генералісімуса”, так і придворних кремлівських писак.

А ось грамафонні платівки просто викидали у сміття, на радість хлопчикам, які вправно запускали платівки в небо і дивилися,  як розбиваються на друзки записані промови “вождя всіх народів”.  ( Це ще було в “довінілову” епоху, і платівки робили з дуже крихкого матеріалу.)

Самим вдалим для хлопців було знайти величезну коробку платівок, на яких записано привітання Сталіну на зборах з нагоди його 70-річчя. Там було штук 15 платівок, і на одній з них, з обох сторін було записано лише завзяті аплодисменти присутніх на зборах! І такий маразм в голодній, голій та босій державі було випущено гігантськими тиражами.

Сталін лишився лише на татуюваннях, які люди наколювали собі на лівому боці грудей, бо в роки його свавілля ходила наївна байка, що вертухаї не мають права стріляти в серце людини через портрет “вождя”.

Більше ніж Сталіна, згодом, по ідіотськи, безсоромно славили тільки Леоніда Брежнєва… Ось з такого ідеологічного багна вирвалася наша країна.

А що-до цієї конкретної фотограіфї, то  на ній зліва зображено легендарну куп’янську журналістку, багаторічного диктора місцевого радіо Валентину Федорівну Кльову.

Памятник Сталину

2 Comments on "Історія Куп’янська в фотографіях, пам’ятник тирану"

  1. Де можна переглянути фото з архіву Юрія Артеменка?

Leave a comment

Your email address will not be published.

*