Продовження історії з пам’ятником Леніну

IMG_2962

Історія з виконанням у Куп’янську Закону України про декомунізацію перейшла в активну фазу.
В п’ятницю 25 грудня біля будівлі поліції демонтували бюст Дзержинського. Зробили це самі поліцейські.

А вранці 26 грудня місто облетіла звістка, що зняли пам’ятник Леніну. Зняли його громадські активісти за свій кошт і передали під охорону в міліцію.

В понеділок, 28 грудня в міськвиконкомі було терміново зібрано топонімічну комісію, на яку було запрошено представників деяких, близьких до нинішньої міськії влади, громадських організацій.

Годі й казати, що рада ветеранів, рада ветеранів бойових дій в Афганістані, депутати від більшості в міськраді, як і секретар міської ради В.Занік, одностайно засудили. Засудили не сам факт демонтажу пам’ятника, а те, що у них не спитали.
Кожний з виступаючих намагався погучніше «заклеймить» активістів. А колишній міліціонер навіть пожалів, що в нього тепер немає кобури з пістолетом.

В.Занік звинуватив у зволіканні з виконанням цього Закону попередників з команди Демченка, бо при ньому нічого не було зроблено. А потім сказав, що тепер міська влада вимушена знести ще й постамент, на якому Ленін стояв, щоб нікому не хотілося там встановити, як він сказав: «кресты и гетьманских».

До березня бронзовий Ленін буде знаходитись під охороною в поліції, а потім його встановлять у дворі музею, втім, як і всі інші три пам’ятника Леніну і один Карлу Марксу.

Затяжка з виконанням закону пояснюється запитом, який Куп’янська влада направила до міністерства культури, щоб визначити, а чи не є ті пам’ятники в Державному реєстрі нерухомих пам’яток України, які захищає Закон про охорону культурної спадщини.

Втім в інтернеті легко знайти цей реєстр і ось які пам’ятники охороняються Державою в Куп’янську і Куп’янському районі. І виявляється, що єдиний пам’ятник, який підпадає під Закон про декомунізацію, є тільки пам’ятник Мокієвській. І то його чомусь обліковано, як такий, що знаходиться на території Куп’янського району.

Ось витяг з цього реєстру:
пам1пам2пам3пам4пам5пам6

Весь реєстр по Україні можна знайти тут https://wikimediaukraine.wordpress.com/2012/03/21/mc/

Be the first to comment on "Продовження історії з пам’ятником Леніну"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*