Дочекаємося «теплих» кредитів 2016 року?

теплий дім

Питання енергетичної незалежності нашої держави на сьогоднішній день є надзвичайно актуальним. Минулого року уряд запропонував вигідну для людей програму з утеплення житла.

Згідно цієї програми українцям була надана можливість заміни газового обладнання свого будинку на твердопаливне або проведення інших енергоефективних заходів для зменшення витрат на комунальні послуги.

А держава брала на себе зобов’язання по відшкодуванню частини суми кредиту, отриманого в банківській установі, на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Цією пропозицією в 2015 році через Ощадний банк України скористалися 170 сімей куп’янчан. Вони взяли кредит, встановили у себе нові вікна, нові економічні котли, утеплили стіни, а держава частково відшкодувала їм ці витрати!

Кабінет Міністрів України прийняв рішення продовжити дію програми з утеплення житла і у 2016 році та співфінансувати з державного бюджету енергоефективні заходи, як жителям приватних будівель, так і для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Загалом по Україні сума запланованих видатків за цією програмою на рік становить 894 млн. гривень.
Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України обіцяно такі відшкодування:
20% суми кредиту (до 12 тис. грн) – на заміну газових котлів для населення;
30% суми кредиту (до14 тис. грн) –для проведення енергоефективних заходів приватного житла;
40% суми кредиту (до 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) – для ОСББ та ЖБК як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів;
Користувачам субсидією очікується погашення до 70% «теплого» кредиту.
Кредитування здійснюватимуть три державні банки: «Ощадбанк», «Укргазбанк» і «Укрексімбанк». Наразі треба дочекатися підписання угоди про компенсацію з агентством Держенергоефективністі.

Be the first to comment on "Дочекаємося «теплих» кредитів 2016 року?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*