До ювілею Галини Миколаївни Дев’ятко

DSC03172

10 квітня спортивна громадскість Купянська відзначає 70-річний ювілей знаменитої куп’янчанки, Заслуженого тренера України з легкої атлетики Галини Миколаївни Дев’ятко.

Вона приїхала до нашого міста після закінчення педагогічного інституту уже в якості переможниці і призерки багатьох всесоюзних та всеукраїнських змагань з баскетболу, гандболу, багатоборства, кроссу, штовхання ядра, стрибків у висоту і бігу.

З 1970 року і по сьогодні вона працює тренером з легкої атлетики Куп’янської спортивної школи.

За цей час вона виховала сотні легкоатлетів, багато яких стали знаними в свыты спорту. Серед них:

– майстри спорту, чемпіони України зі стрибків у висоту Марина Охрименко – Рудакова і Стороженко Роман;

– майстер спорту у потрійному стрибку і стрибках у довжину, багаторазовий призер чемпіонатів України Дмитро Білоцерковський;

– неодноразова чемпіонка Європи, України і учасниця чемпіонату світу зі стрибків у довжину майстер спорту міжнародного класу Катерина Чернявська;

– Наталія Погребняк баготаразовий чемпіон України, призер чемпіонатів Європи та світу, учасниця Олімпійськиї ігор в Лондоні та Пекіні, член збірної України, яка готується до участі в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро.

Майже всі легкоатлетичні рекорди міста встановили саме учні Галини Дев’ятко

А ще Галина Миколаївна дуже горда тим, що кандидатом у майстри спорту став і її син Володимир, теж чемпіон України зі стрибків у висоту.

Бабусиними стопами пішли і обидва онуки. Старший , Віталій вже третій чемпіон України в родині Галини Девятко, він отримав цей титул у складі збірної Харківської області в естафеті 4 х 100 метрів. Наразі він теж працює тренером легкоатлетів.

Галина Миколаївна говорить: «Мене радує і молодший онук Євген, студент Купянського автотранспортного коледжу, який теж займається легкою атлетикою. В нього вже є спортивні успіхи. Але на жаль зараз проводиться дуже мало змагань для молоді, а саме у змаганнях виковуються високі спортивні досягнення. І це стосується не тільки Євгена, адже в Купянську підростають ще кілька талановитих дітей. Це і Еліза Лебедь, срібна призерка першості України, і Ілона Солуянова, і Анастасія Тимофеєва… Але ім всім необхідно не тільки наполегливо тренуватися, а і постійно змагатися на високому рівні.  Мені вже скоро 70 років, але хочеться ще працювати. Адже і бажання є, і досвід… Вистачило б тільки сил ».

Ми щиро вітаємо з ювілеєм шановну Галину Миколаївну і бажаємо їй здоров’я та нових спортивних досягнень її учням.

В неділю, 10 квітня на стадіоні «Спартак» об 11-00 пройде міський турнір з легкої атлетики, присвячений ювілею Заслуженого тренера України Галини Дев’ятко. Там зберуться її друзі, рідні, вихованці багатьох поколінь і юні легкоатлети Куп’янська щоб поздоровити з днем народження цю красиву, чарівну і скромну жінку.

Запрошуємо куп’янчан прийти на стадіон і приєднатися до поздоровлень.


3
1
DSC03167
4
6
DSC03165
DSC03166

1 Comment on "До ювілею Галини Миколаївни Дев’ятко"

  1. Лариса Хорошко-Ананьева | 16/04/2016 at 7:18 am | Відповіcти

    Виват нашему тренеру и хорошему человеку

Leave a comment

Your email address will not be published.

*