Чий паркан?

DSC04289

Площа, на якій знаходиться міський музей, колись була центром Куп’янська. Ансамбль будівель навколо Покровського собору був справжньою архітектурною окрасою, площа була вимощена камінням і на свята тут збирадося багато народу.

Потім комуністи розтрощили собор, будинок священника віддали під школу, будівлю соборної канцелярії та трапезної зайняв військовий комісаріат…

Потім під час війни з німцями, авіабомба відбила частину будівлі нинішньої типографії і зруйнувала двоповерховий будинок поруч.  Потім на місці того будинку звели новий, почали будувати багатоповерхівки. Збудували, а потім знесли пам’ятник Богдану Хмельницькому, на його місці звели паралелепіпед готелю. Втулили будівлю суду в стилі хрущовського архітектурного мінімалізму.  І площа втратила свій цілісний вигляд.

Але частина архітектурного ансамблю збереглася до наших  днів.  В одному з будинків щодня до пізного вечору юрбилися діти. Тут за часів директорування Геннадія Вячеславовича Капленка, а потім Віктора Петровича Дзюби діяла Станція юних техніків. І будівля тоді була в хорошому стані. Бо то були справжні господарі.

Потім, завдяки якимось чварам, Станцію юних техніків звідти вигнали. І там оселилися адвокати.  За час коли вони там володарюють, будівля стає все більше занедбаною. І фасад, і бокові стіни облуплені, східці порепані, на даху гойдається зламана антена.

DSC04292DSC04285

DSC04288DSC04294А останніми вихідними днями там рухнув старовинний цегляний паркан.

DSC04192DSC04283DSC04287

Звісно, він стояв на похилому скосі, але наші предки це розуміли, тому зводили його грунтовно і надійно: низ товщиною у 2,5 цеглини, а стовпи аж у 3. Цього було досить, щоб витримати всі навантаження, не зважаючи на те, що цеглу покладено на вапняний розчин.

Ну впав, і впав. Дякувати Богу, нікого не привалило. Але ж він нахилявся вже кілька років поспіль, і ніхто його навіть не подумав спасти.

Тепер почнуться чвари: чий він. Не будинок, а саме паркан.  На балансі у міської ради його немає. На балансі Районного відділу освіти теж. І адвокатам теж, вочевидь, байдуже.

Хто буде прибирати цеглу, хто розбере рештки і хто таки відновить паркан – ці питання висять у повітрі.

І як тут не жбурнути камінь в город В.Демченка, який розігнав в Куп’янську службу головного архітектора. От саме архітектора наразі і не вистачає, щоб розібратися у цьому випадку і вимагати відновити паркан у первісному старовинному вигляді. І як найшвидше, поки уцілілу якісну цеглу не розікрали.

Ну, а адвокатам саме час згадати, що вони патріоти міста і скинутися на ремонт не лише своєї обшарпаної будівлі в центрі Куп’янська, а і цього не менш історичного паркана.

Be the first to comment on "Чий паркан?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*