Петропавлівських серійних злодіїв засуджено

угонщик

Минулого року Куп’янськ був збуджений серією крадіжок стареньких автомобілів марки ВАЗ. Потім поліція повідомила, що злочинців затримано, і ось, згідно повідомлення Єдиного державного реєстру судових рішень, 25 квітня 2016 року суд виніс вирок по цій справі.

Злочини задумав та реалізував, тоді ще 17 -річний, уродженець і мешканець с. Петропавлівка, студент 4 курсу Куп’янського автотранспортного коледжу, раніше не судимий, який  виховувався  дідом та бабусею.

А от його поплічником став вже повнолітній, теж уродженець і мешканець с. Петропавлівка, студент 1 курсу Української інженерно-педагогічної академії, раніше не судимий.

Свої ролі у злочинах вони розподілили чітко. На кожну «справу» їхали з Петропавлівки виключно на таксі. Спочату  хлопці вдвох ходили вулицями,  вишукуючи  автомобіль, який можна було вкрасти. Потім, вночі, старший стояв, як кажуть, «на стрьомі», а молодший зламував вітровик водійських дверей, відкривав їх, сідав в машину, ривком ламав блокувач керма, виривав дроти з замка запалювання. З’єднуванням дротів заводили машину і разом  їхали з міста злочину.

Ось календар «визначних дат» цього кримінального дуету.

17 жовтня 2014 р. на території ліцею № 64 вони вкрали “ВАЗ 21011″ червоного кольору, спричинивши володарю шкоду 15 340,70 грн

31 жовтня 2014 р. біля житлового будинку в селищі Ківшарівка було вкрадено «ВАЗ-21013» світло-бежевого кольору, спричинивши володарю шкоду 2 203,80 грн. і в той же день вони поцупили ще й «ВАЗ-2101» червоного кольору, спричинивши володарю шкоду 991,40 грн.

 11 листопада 2014 р. в вечірній час злодії прийшли до автомобільної стоянки в с. Ківшарівка і вже там вкрали «ВАЗ-21063» жовтого кольору, спричинивши матеріальну шкоду  на суму 2 608,90 грн

В ніч на 24 грудня 2014 р. знову біля одного з ківшарівських будинків вкрали “ВАЗ-2103″ червоного кольору, спричинивши матеріальну шкоду на суму 5 043,02 гривень.

Це був остання «дуетна» кража.

Потім молодший злочинець намагався взяти собі в помічники іншого хлопця. І 6 січня 2015 р. близько 00.15 год. в районі мікрорайону «Жовтневий» він заліз до машини «ВАЗ-2103» синього кольору , але машина не завелася і він попросив свого товариша, який стояв неподалік, штовхнути «Жигулі» щоб завести з буксиру. Той запідозрив лихе і відмовився. Злодій сам пхав-пхав машину, але його злякали якісь нічні перехожі і він полишив авто. Втім побиті вікна та інша шкода склали збитки на суму 1 139, 32 грн.

І вже влітку, в ніч на 25 червня 2015 р.  молодий злодій сам  прийшов до одного з міських будинків і вкрав автомобіль “ВАЗ-21063″ бежевого кольору, заподіявши матеріальну шкоду на суму 23 033 гривень.

Вночі на 29 червня 2015 р., таким же чином,  він украв “ВАЗ-21063″ білого кольору, завдавши власнику матеріальну шкоду на суму 23 327 гривень.

Вкрадені машини петропавлівські злочинці розбирали в лісопосадках біля Петропавлівки, Кулагівки, Кучерівки та Новоселівки. Деякі запчастини: колеса, інструменти, магнітофон і таке інше, продавали. А одну машину просто цілком продали без документів в село Вільшана і там, вже новий “господар”,  її розібрав і перепродав кузов. На всіх рештках машин злодії залишили свої відбитки пальців.

На цьому походеньки автомобільних ворів закінчилися. Крім матеріальної, вони повинні ще сплатити і моральну шкоду потерпілим. А оскільки, на час ухвалення вироку,  молодший злодій вже досяг повноліття, то саме він, а не дід та бабуся,  несе обов’язок про відшкодування потерпілим матеріальної та моральної шкоди, а також повернення судових витрат.

З урахуванням обставин та характеру скоєного, глибини душевних страждань потерпілих, суд вважає можливим у відшкодування моральної шкоди стягнути на користь потерпілих з обвинувачених одному потерпілому – 5000 грн.; на користь ще двох інших – по 3000 грн.

Молодший злочинець отримав вирок  на 5,5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

А старший, який встиг сплатити потерпілим частину матеріальної шкоди, отримав від суду 5 років позбавлення волі, але з дворічним іспитовим строком.

Крім того, обидва засуджені виплатять чималі кошти за матеріальні збитки та сплату юридичних послуг постраждалим. Одному заплатять – 21340 грн, іншому – 6,5 тис грн, ще одному – 4,5 тис. грн.

Дорого засудженим обійдуться і залучені автотоварознавчі, дактилоскопічні, трасологічні та товарознавчі експертизи.  Молодший виплатить 14 112,90 грн, а старший – 4302,72 грн.

Наразі триває 30-денний термін оскарження вироку.

 

 

 

 

 

Be the first to comment on "Петропавлівських серійних злодіїв засуджено"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*