Вибух на заводі “Серп і молот”

серп1

Сьогодні, 4 жовтня харків’ян неабияк налякав вибух и велика хмара пилу, яка піднялася над територією колишнього заводу “Серп і молот”.  Але це був плановий вибух, тут в черговий раз підривали старі корпуси заводу.

серп

Завод, який у 2008 році визнали банкортом, засновано ще у 1881 році.  Під час свого розквіту випускав щорічно 190 000 тракторних двигунів у рік. Двигуни були такої сумнівної якості, що витримували зовсім мало часу. Але їх десятиріччями випускали і випускали.

В кінці 80-х років ХХ сторіччя цей завод став місцем масових відряджень для працівників Куп’янського ливарного заводу. На брудному, неефективному і дуже шкідливому для здоров’я виробництві харківяни не хотіли працювати і сюди “зсилали” робітників з інших заводів Харківської області.  А от технологію міняти не хотіли.  Заробіти тут були малими. І робітники заводу з гіркою іронією стиха називали його не “Серп і молот”, а “Смерть і голод”.

Та і якість продукції була відповідна.

Важкі, неефективні і дорогучі двигуни, як і трактори, на які їх встановлювали,  перстали користуватися попитом. Завод збанкрутів.

І тепер 50 Га дорогої харківської землі, поруч з центром міста, звільняють від рештків заводу. Це вже не перши підрив будівель. Ось як це було нещодавно. Дивитися з початком 2 хвилини відео

Be the first to comment on "Вибух на заводі “Серп і молот”"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*