Кримінальна “макаріада”

пм1

Пістолет ПМ, який за офіційною версією колись у 1948 році створив російський конструктор Микола Макаров, а за неофіційною він просто вдало скопіював німецький «Вальтер», став наймасовішою зброєю для офіцерів збройних сил і правоохоронців України.

Останніми днями серед кримінальних новин Куп’янської поліції саме про такі пістолети і набої до них йшлося тричі.

16 квітня 32-річного мешканця села Петропавлівка затримано за незаконне поводження зі зброєю, а саме патронів до ПМ  і поміщено до ізолятору тимчасового утримання.

Через 10 діб, 26 квітня до чергової частини Куп’янської поліції надійшла заява від 35 – річного мешканця с. Ківшарівка про добровільну здачу боєприпасів. Він здав патрони калібру 9 мм до пістолета Макарова в кількості 320 шт. які придбав у 32 – річного жителя села Петропавлівка, але зрозумівши що це незаконно, вирішив добровільно здати придбані патрони працівникам поліції.
Вилучені патрони направлено на експертизу.

І вже 12 травня до Дворічанського відділення Куп’янської поліції звернувся 52 – річний мешканець смт. Дворічна з повідомленням про те, що ним поблизу села Гряниківка, біля річки Оскіл під дахом бесідки був знайдений пакет, в якому загорнуто предмет схожий на пістолет. Поліція виїхала на берег Оскола і виявила, що в пакеті дійсно знаходиться пістолет Макарова 1978 року випуску, 8 патронів та два розряджені пістолетні магазини.

Виявлені речі вилучені та теж направлені на дослідження. А слідчими відкрито кримінальне провадження.

А ще Куп’янськом гуляють чутки, ще ніким не підтверджені офіційно, про злодійкуватого прапорщика-прикордонника, який десь поцупив кілька такихож пістолетів Макарова і торгував ними. Говорять, що він навіть розраховувався пістолетами за послуги знайомого таксиста.

Так-що, кримінальна «макаріада» в Куп’янську і околицях буде ще мати  продовження.

Хочу нагадати, що частина 1 статті 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Be the first to comment on "Кримінальна “макаріада”"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*