Воїни АТО, пертурбації в ЖКГ і інвестиційний проект на сесії міськради

DSC05354

Вимоги воїнів АТО

Сьогодні сесія міської ради розпочалася з того, що Гімн України крім кількох депутатів ще співали наші земляки – демобілізовані воїни АТО, які прийшли нагадати міській владі про деякі свої і загальноміські нагальні проблеми.

DSC05341

Від їх імені з трибуни до депутатів та можновладців звернувся Олексій Білик. Він нарікав на низький рівень патріотичного виховання молоді, на байдужість чиновників до законних вимог ветеранів АТО, воїнів які і зараз захищають нашу країну, їх сімей, сімей солдат, які полягли у війні з агресором.

DSC05345

Демобілізовані воїни не мають належної юридичної та соціальної підтримки, допомоги при працевлаштуванні. Постійно виникає непорозуміння при проїзді у міському транспорті, деякі перевізники, побачивши посідчення Учасника бойових дій, дозволяють собі недовіру і з сарказмом запитують: “Де ти те посвідчення купив?”. І соромно, що таке ставлення до себе хлопці відмічають лише в нашому рідному місті!

Чиновники здирають з людей якісь незаконні і незрозумілі побори при оформленні земельних ділянок. Не вирішено питання з безкоштовної установки газових лічільників, тощо.

Міській владі було запропоновано створити дієздатну комісію по всім цим питанням, бо та, яка існує зараз, своєї функції не виконує.

На звернення воїнів АТО міський голова О.Войтюк пообіцяв взяти роботу комісії під контроль, таким чином зізнавшись, що до цього ніхто це питання не контролював.

“Багатоходівочка” навколо ЖКГ

Потім сесія продовжила свою роботу і самим резонансним питанням стало повернення роботи по житлово-комунальному господарству до схеми, яку колись зламав В.Демченко. Тоді було ліквідовано управління архитектури і земельних відносин, а всі функції і, головне, гроші було звалено в загальну купу Управляння ЖКГ.

Питання ЖКГ це  найболючіші проблеми управління містом. І нові керівники Куп’янська тепер намагаються якось привести до ладу саму систему їх вирішення.

Саме тому на сесії знову було розділено навпіл величезного динозавра, який нині називається Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування. 

Тепер з 1 липня одне новостворене буде називатися Управлінням містобудування, архітектури та земельних відносин, а старе отрмало собі ще кілька слів у назву:   Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та капітального будівництва.

Гумористи з числа депутатів, подивившись на абревіатуру новоутворень, вже придумали, як їх називати скорочено: одне УМАТЗВ, а інше  УЖКГБТКБ.

Втім, найважливішим питанням лишається: хто цим всім буде керувати?

Зрозумівши, що багато депутатів, у тому числі і з правлячої в місті фракції,  проти надання Сергію Стокозу повноважень “чистого” заступника міського голови, вивільнивши його від прямої юридичної відповідальності за роботу ЖКГ, керівництво міста вирішило провести простеньку двоходову комбінацію. Для цього було підготовлено проект рішення про зміну структури і загальної чисельності апарату  міської ради. В цьому рішенні було передбачено два пункти:

  1. Ввести чисту посаду заступника міського голови.
  2. Ввести посаду  помічника-консультанта з економічних питань та містобудування сектору із забезпечення життєдіяльності смт. Ківшарівка.

На засіданнях депутатських комісій депутатам натякали, що друга посада готується для колишнього міського голови М.І.Римського. Саме це мало спрацювати при голосуванні на сесії: люди поважають Римського і проголосують “за”, а посада заступника міського голови пройде за ним, як за “паровозом”.

Але депутати від партії “Солідарність” на сесії стали вимагати розділити голосування по введенню цих посад.  І в результаті, посаду помічника-консультанта сесія більшістю голосів затвердила, правда прибравши з її назви прив’язку до Ківшарівки.  А от голосів за введення посади заступника міського голови не вистачило.

DSC05353

Втім, зважаючи на пертурбації в управліннях УМАТЗВ і УЖКГБТКБ, в липні депутатам мабуть знову будуть пропонувати ввести посаду заступника міського голови з цих питань.

Інвестиції йдуть в Куп’янськ

Всі інші числені питання депутати “проковтнули”, голосуючи списком, крім одного, дуже важливого для майбутнього міста.  Мова йде про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в Ківшарівці для будівництва міні-ТЕЦ на “зеленому” паливі.

По цьому питанню з докладною інформацією виступив заступник директора фірми, яка буде будувати міні тепло-електро централь, Олександр Колешин.

DSC05368

Він розказав, що це проект вартістю 20 млн. євро. У співфінансуванні проекту приймає участь Харківська обласна державна адміністрація, а головним  рецензіатом з постачання обладнання для будівництва є американська компанія Babcock&Wilcox. Міні-ТЕЦ, електричною потужністю від 2 до 10 МВт, буде оснащено теплофікаційними турбінами провідних європейських фірм “Сіменс”, “ЧКД Прага”, енергетичними котлами виробництва корпорації “МАСТ-ІПРА”.

“Зелене паливо” – це дерев’яна тріска, відходи сільгоспвиробництва – солома, стебла і лушпиння соняшнику. І такого палива для міні-ТЕЦ на одну добу потрібно 400 тон. Як повідомив доповідач, на постачання палива вже є договори з деякими областями України.

Підприємство буде продавати електричну енергію державі, а теплом легко забезпечить всю Ківшарівку і до морозу у -20°C газові котельні не потрібно і запускати. Більше того підприємство, як івсі ТЕЦ в Україні, буде продавати населенню тепло по значно нижчим цінам, ніж звичайні котельні, бо основним товаром у них є саме електрика.

Будівництво та експлуатація міні-ТЕЦ дозволять створити в Ківшарівці кілька десятків робочих місць.

Землю під це будівництво міська рада надає на піщаному пустирі, що навпроти другого мікрорайону Ківшарівки.

P.S.

І ще про прийнятий нині бюрократичний стиль найменування деяких установ і посад.

Ось, наприклад, як безкінечно зветься чиновник, який готує питання землеустрою на сесію:

Інспектор з питань землекористування відділу архітектури та землевпорядкування управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Куп’янської міської ради.

Уявляєте таку табличку з 18 слів на дверях кабінету?

 

 

 

 

Be the first to comment on "Воїни АТО, пертурбації в ЖКГ і інвестиційний проект на сесії міськради"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*