Оскіл став багатшим на 80 000 коропів

DSC06645

Зразком самоорганізації громадян стала Куп’янське товариство рибалок «Оскіл». Коли чесних рибалок просто допекло свавілля браконьєрів, вони вирішили об’єднатися і захищати від злодіїв наш Оскіл та його довкілля.
Сотні сіток за останні два місяці знищено активістами, це спасло дуже багато риби під час нересту. Але борьба з сіткарями це не єдина ціль, яку собі поставило товариство.

Потрібно відродити рибну славу нашої річки, а для цього варто проводити зариблення Оскола.

Небайдужі люди, справжні патріоти міста і України зібрали власні гроші і закупили в риборозплідниках мальків судака та коропа. В травні в Оскіл було випущено 15 тисяч судачат на 12,5 тисяч гривень.

І ось в червні дійшла наша черга у Зміівському розпліднику на придбання мальків коропа. Сьогодні на 6 тисяч гривень було закуплено 80 тисяч коропів двох порід. Перевозять мальків, які мають розмір всього 2-2,5 см. в пластикових мішках з водою і наповнених киснем.

DSC06647

Як розповідають спеціалісти, дзеркальний короп і короп породи ураїнський-лускатий дуже добре приживаються в таких річках як Оскіл. І вже за 4 роки короп стає зрілим, починає нереститися і набирає хорошу вагу.

Щоб подивитися на дійство заселення Оскола новими мешканцями, під проливним дощем зібралось чимало захисників довкілля. Наші рибалки-підводники буксирували мішки з рибою поглибше в куширі, там ножем розрізали мішки і випускали риб’ячу малечу у її новий дім.

Голова товариства Олександр Ляшенко сказав, що ці мальки наразі ще нічого не їдять. Вони кілька днів будуть адаптуватися до нових умов, а тоді саме настане час, коли вони почнуть їсти. Статистика підтверджує, що ця риба має 60% виживання поголів’я в річкових умовах і вже до кінця літа коропці будуть мати розмір до 10 см.
«Я закликаю рибалок с порозумінням поставитися до цих наших «новоселів» і відпускати коропчучків, навіть якщо вони попадуться на вудочку. – сказав Олександр – Ще буде час через три-чотири сезони відчути радість від пійманого великого коропа. А браконьєрів попереджаю, що війна з ними буде продовжуватися безупинно. Ми повинні залишити нашим дітям живий Оскіл!»

На прохання активістів товариства з селиша Цукрозавод, 5 тисяч мальків коропа було випущено і в озеро Маслове. Тамошні рибалки, ветерани АТО, теж беруть цих мальків під свою охорону.

До речі, сьогодні під час акції, активісти витягли з Оскола у центрі міста 4 браконьєрські сітки.

Наступного разу зариблення Оскола буде проводитися вже восени. Запрошуємо всіх небайдужих куп’янчан внести свій грошовий вклад в спасіння нашого річки і придбання мальків риби.

DSC06644

DSC06650

DSC06652

DSC06653

DSC06656

DSC06660

DSC06667

DSC06664

Ці злодійські сітки буде знищено

DSC06670

А це вже озеро Маслове

DSC06674

DSC06679

Be the first to comment on "Оскіл став багатшим на 80 000 коропів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*