Діти у поліції

DSC07045

Кілька років тому, коли у нас в країні ще була міліція, мене на випускному святі в одному з дитсадків вразила кількість хлопчиків, які вже тоді мріяли бути поліцейськими.

Це так на них подіяв образ героїчних захистників правопорядку з різних американських фільмів-бойовиків та компьютерних ігор. Вони всі мріяли бути сильними, підтягнутими і красивими, патрулювати по місту на швидких сучасних авто у красивій поліцейській формі і захищати всіх хороших людей від злодіїв.

Я нишком посміювався, знаючи, на яких розбитих “бобиках” та “жигулях” їздять наші міліціянти, скільки серед них товстих, незграбних та нечесних. І те, що звичайні люди намагаються десятою дорогою обходити таких “захистників” законності.

І ось минуло три роки. Міліцію не тільки перейменували в поліцію, а й значно очистили її ряди. Зявилися сучасні автомобілі, змінилася форма. Поліція перестає бути грізним опудалом для людей.

Показати нове обличчя куп’янської поліції було на меті у її керівництва, коли вони запросили всіх бажаючих хлопчиків і дівчаток до себе у гості на екскурсію.

На жаль, звичайні оголошення в соцмережах спрацювали погано. І до поліції прийшло всього четверо дітей. Втім, вони були щасливі після цієї вранішньої екскурсії. Адже вони власними очами побачили, якими стають наші сучасні правоохорнці.

Що сподобалося.

Діти вишикувались разом з поліцейськими на шоденному розводі.

DSC07044

Хлопці все питали, коли і у наших поліцейських з’явиться нова красива форма, як у великих містах. Втім і ця їм сподобалася

DSC07079

З цікавістю оглянули стенди місцевого музею.

DSC07049

DSC07051

DSC07053

DSC07057

Подивилися, як вони отримують та здають зброю.

DSC07060

Як працють чергові служби “102”.

DSC07062

Приміряли на себе різні каски, шоломи та бронежилети.

DSC07067

DSC07068

DSC07071

DSC07072

Як сказав один з екскурсантів: “Я знаю, цю каску в магазині купили, он на ній ціну наліплено!”

DSC07073

DSC07074

Потримали у руках металеві щіти

DSC07065

Подивилися, як працюють чергові ізолятору тимчасового затримання і навіть самі “відкатали пальчики”, тобто зробили відбитки пальців.

DSC07061

DSC07075

DSC07076

DSC07078

Потім був апофеоз дитячого щастя, коли їх провезли по місту на справжньму патрульному автомобілі з сиреною та мигалками.

DSC07080

DSC07083

Що не сподобалося

1. Не зважаючи на те, що ми з малими діьми та й інші відвідувачі стояли біля приміщення поліції, декілька самих мабуть крутих “копів” проходячи повз і розмовляючи між собою, голосно матюкалися. Соромно за таких негідників. Це не по-людськи.

2. Деякі люди у формі невдоволено шипіли на екскурсовода, яка нас супроводжувала. І вона винувато виправдовувалася перед “шипунами”, мовляв начальство дозволило.

Варто керівництву поліції частіше торочити своїм підлеглим, що це вони у нас, у народу України на службі. І ми маємо повне право перевіряти, як вони працюють. І чим швидше вони це второпають, тим буде краще і для самих правоохоронців, бо не віриться, що поліцейським подобається негативне ставлення і до них, і до їх важливої роботи.

І діти, і дорослі дуже вдячні керівництву куп’янської поліції за цю екскурсію. А щодо кількості екскурсантів, ми вже досягли попередньої домовленності, що обов’язково організуємо подібний день відкритих дверей у поліції для наших спортсменів з клубів “Мрія” і “Шотокан”. Та й інші юні українці будуть залюбки бувати у гостях у нової народної поліції.

DSC07087

 

 

1 Comment on "Діти у поліції"

  1. Макогон Иван | 25/06/2016 at 3:41 am | Відповіcти

    Добру справу зроблено… і мені було цікаво “побувати” разом з дітками…і згадати Івана Якимовича – цю чудову людину…

Leave a comment

Your email address will not be published.

*