Частина Куп’янщини увійде до Національного парку

дворічна3

Директор департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації Андрій Тимчук днями заявив, що планується більше ніж удвічі збільшити територію національного парку «Дворічанський». Це буде зроблено за рахунок включення до парку земель, як Дворічанського, так і Куп’янського районів. Зокрема державного підприємства «Куп’янське лісове господарство». Орієнтовно площа парку буде складати близько 7 тис. гектарів, проти 3 тис. гектарів нині.

Так виглядає парк нині

дворічна2

Територія парку – це Приоскілля, в основному крейдяні оголення, степові ділянки і заплави річки Верхня Дворічна. Частина земель, які входять до найменшого в Україні національного парку є суто землями парку, а більшість не вилучена у землекористувачів, які мають право косити на тих землях сіно і пасти худобу.

Як повідомив нам директор національного парку «Дворічанський» Максим Височін, співробітники парку вже давно підготували наукове обгрунтування та картографічні матеріали для збільшення території. Тепер настала черга попрацювати чиновникам з облдержадміністрації, адже починається найбюрократичніший етап збільшення парку – етап узгодження проекту з усіма землекористувачами.

Після ціх узгоджень документи мають направити до Міністерства екології та природних ресурсів, де підготують подання на підпис Президенту України і його Указом буде внесено зміни до меж парку.

Наразі в парку працює всього 18 співробітників:

  • інспектори, які охороняють режимні території парку;
  • науковий відділ, який веде наукові дослідження і щорічно видає звіт, що називається «Літопис природи парку».
  • відділ екологічної та просвітницької роботи, який веде пропаганду парку, проводить екскурсії, співпрацює з школами та Вишами, випускає різну печатну продукцію;
  • рекреаційний відділ, що займається створенням на території парку зон комфортного відпочинку без завдання шкоди навколишньому середовищу.

Після збільшення території парку і штат працівників збільшиться до 50 співробітників. Фінансування роботи парку, в тому числі і заробітна плата, здійснюється за рахунок профільного міністерства.

Збереження незайманого острівця природи українського Приоскілля дасть змогу і нашим нащадкам  любуватися його красотами.

дворічна

 

Be the first to comment on "Частина Куп’янщини увійде до Національного парку"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*