Білий дах старого гуртожитку

DSC07986

Наразі самою помітною з космосу будівлею Куп’янська буде гуртожиток, який знаходится за адресою вул. Ювілейна-2.  Це сталося завдяки тому, що там білий дах. Сьогодні завершено капітальний ремонт і нарешті в нашому місті вперше відійшли від старовинних технологій з використанням бітумних рулонних матеріалів.

DSC07998

Дах гуртожитку перекрито сучасним мембранним покриттям, яке виробляють у Польщі.

Ще місяць тому ця будівля була просякнута дощовою водою від п’ятого до першого поверху і виглядала просто катастрофічно. Багато мешканців від постійних потопів та цвілі просто кинули свої кімнати.

DSC07993

DSC08018

Ось що розповів мені про конструкцію нової покрівлі заступник начальника УЖКГ Олексій Клімов: Перший шар складає утеплювач німецького виробництва, товщиною 3 мм. який на 30% відсотків складається з органічних сполук і на 70% з синтетики. Цей утеплювач ще й виконує барьєрні функції, не дозволяючи проростати через нього рослинам. Другий шар – це беспосередньо захистне покриття. Воно дуже міцне, і цупке. Наші спеціалісти намагалися проштрикнути його виверткою – не змогли.  Покриття зварюється потужним паяльником, особливої уваги спеціалісти надають  місцям примикання до вертикальних поверхонь і у воронках входу в зливну каналізацію.

DSC08003

DSC08015

DSC07999

А тепер кілька цифр.

Капітальний ремонт цього даху площею 1280 м² (обдирання лахміття старого покриття, утеплювач, мембранне покриття, виготовлення та монтаж відливів з оцинкованої сталі) обійшовся бюджету міста у 400 тис. грн.

Мембранна покрівля дешевша ніж з руберойду на 20 – 25%!

Строк експлуатації становить до 50 років, а виконавець робіт, фірма “Оргкровля” дає гарантію на 10 років.

Зробили ремонт даху 2 працівника за 17 днів! Доречі, працювали тут два військові пенсіонери, колишні майор та полковник.

Цікаво, що в Чугуєві вже третина багатоповерхівок відремонтована за мембранною технологією. А у нас це лише перша будівля. Хоча ще років п’ять тому фірма “Оргкровля” пропонувала Куп’янську свої послуги. Ну, у нас завжди довго запрягають, тепер аби не зупинилися після першої спроби.

Прогнозую, що віднині ціни на кімнати у цьому гуртожитку підуть вгору.

А от головним ворогом нової мембранної покрівлі я вважаю телевізійні антени, якими мешканці можуть знову пошкодити дах. Ось приклад такого антенного монстра, прикрученого до важкого шматка товстої сталевої арматури.

DSC08016

1 Comment on "Білий дах старого гуртожитку"

  1. Макогон Иван | 15/07/2016 at 5:48 am | Відповіcти

    Отак би відремонтувати всі покрівлі багатоповерхівок … і звичайно – передислокувати всі антени…

Leave a comment

Your email address will not be published.

*