За 6 років полетимо на Марс

Марс2

Старші люди напевно пам’ятають найпопулярнішу  у 1963 році пісню Вано Мураделі і Євгена Долматовського, яку майже щодня крутили по радіо і телебаченню з такими словами:

Жить и верить – это замечательно.
Перед нами – небывалые пути:
Утверждают космонавты и мечтатели,
Что на Марсе будут яблони цвести.

Тоді всі люди вірили в таке близьке майбутнє. І дуже раділи, що МИ обігнали американців.

Втім американці крок за кроком просувалися в розвитку космічних технологій, і ось ще одна новина від них про те, що в СРСР так і лишилося мрією:

Вже за 6 років відбудеться перший політ на Марс американського міжпланетного корабля від компанії SpaceX.

Компанія опублікувала свою відеомодель того, як буде виглядати виконання проекту міжпланетної транспортної системи Interplanetary Transport System, ITS.

Елементи цієї програми відпрацьовуються вже зараз. Зокрема, вже кілька комерційних запусків телекомунікаційних супутників на орбіту виконуються ракетою носієм з багаторазовим першим ступенем, який м’яко повертається на Землю. Для повернення  використовуються залишки палива у баках, і ракета за допомогою головних та стабілізуючих двигунів, плавно сідає на платформу. Раніше, самий важкий і великий перший ступінь всіх ракет, після відділення від другого, просто гепався на землю, де не тільки розбивався, а ще й труїв парами невикористаного ракетного палива все навколо.

Засновник компанії  SpaceX Ілон Маск повідомив, що план колонізації Марсу передбачає створення багаторазової транспортної ситеми, яка дозволить відправити на Червону планету 100 астронавтів протягом 80 діб. Другий етап плану передбачає скорочення цього строку до 30 діб.

Власне багаторазовий міжпланетний корабель буде заправлятися метаном та киснем просто на орбіті Землі, а потім  і на Марсі після посадки.

Щоб проект став рентабельним, колонія людей на Марсі має складатися мінімум з одного мільйона чоловік і на це буде витрачено близько 100 років.

Рекомендую дивитися цей ролик на повний екран

1 Comment on "За 6 років полетимо на Марс"

  1. SpaceX пару дней были тесты,и они закончились провалом

Leave a comment

Your email address will not be published.

*