Одне з найстрашніших місць Куп’янська

DSC02660

Коли в червні 1942 року Куп’янськ захопили німецькі війська, то одразу провели акцію залякування куп’янчан. До них в полон попало кілька червоноармійців. Їх допитали в дворі військового комісаріату і на ніч закрили в підвалі, який і досі там зберігся.

А ранком 24 червня вони розтріляли  полонених під стіною військкомату.  Тіла вбитих завантажили на підводу і не накриваючи провезли вулицями Куп’янська.  Де було поховали перших розстріляних в нашому місті – невідомо. Як невідомі і їх імена.

А от на стіні будівлі колишньої трапезної Покровського собору, де розташований віськовий комісаріат, і до сих пір залишилися страшні сліди від німецьких куль, які наскрізь пробили тіла розстріляних бійців.

Свого часу якийсь розумник наказав заштукатурити вибоїни на стіні, але штукатурка випала і сліди злочину часів війни знову видно.

На жаль там немає ніякої інформації про ту страшну подію, тому невиховані призовники, які приходять у курилку, що знаходиться поруч, інколи нашкрябують на старовинних цеглинах свої імена просто поруч зі слідами чиєїсь смерті.

DSC02658

Be the first to comment on "Одне з найстрашніших місць Куп’янська"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*