Різдвяні та Новорічні свята у різних куточках світу

дід головний

Всі народи світу мають свої новорічні традиції.

Англійці прихід нового року не відмічають у галасливих і велилюдних компаніях. Вони зустрічають свято вдома  і нікого у гості не запрошують. Але саме у новорічний вечір для чудового англійського правила «Мій дім – моя фортеця» зроблено виняток. Любий гість має право без запрошення зайти навіть до незнайомих людей і його мають радо прийняти. Але незваний гість повинен принести з собою віскі і хліб. І саме головне – невеличку вуглинку, яку потрібно кинути до сімейного вогнища  з побажанням, щоб вогонь в цьому домі горів довго.

Японці полюбляють всіляку символіку. Тому традиційні блюда новорічного столу мають особливе призначення . Рисове печиво – притягує достаток до оселі, особлива довга локшина – символ довголіття, страви з гороху – забезпечать міцне здоров’я, а закуски з коропа – велику силу. Опівночі у місцевих храмах б’ють у дзвони 108 ударів. Люди рахують ті удари і з останнім – лягають спати. А на світанку японці обов’язково виходять з дому, і милуються сходом сонця, бо той хто це проспить буде мати геть невдалицй рік.

Цікава і дуже варта наслідуванню багатьма українцями традиція існує у італійців. Там новорічної ночі люди викидають з дому всякий непотріб, який ми з вами інколи роками зберігаємо на балконах  та в гаражах. За італійським повір’ям викинуті старі меблі, тріснутий посуд та інший мотлох принесуть в дім добробут. Варто спробувати.

Голандці раз в рік печуть особливі новорічні пончики з ізюмом. А всі кораблі, які стоять у місцевих портах та на рейдах переривчастими гудками влаштовують опівночі своєрідний звуковий салют.

До дітей на різдвяні і новорічні свята в різних країнах приходять різні чарівники.

У нас і у багатьох інших країнах – це Святий Миколай або Санта Клаус. У Греції – Святий Василь.

У італійців до дітей приходить дуже схожий на Санта Клауса чарівник Баббо Наталє. А от подарунки він доручає заносити через димар добрій феї в образі страшної відьми на мітлі і звуть її фея Бефана.

Дід

У Монголії по юртах ходить головний пастух якого називають Увлін Увгун. Йому допомагає дівчинка Зазан Охін, чиє ім’я означає Снігова дівчинка. Третім у цій компанії, обов’язково в лисячій шапці, ходить новорічний хлопчик, онук головного пастуха.

дід4

По Японії всі діти і дорослі чекають на дідуся Хотеносьо, який має очі і на потилиці, тому бачить все навколо. І діти знають, шо мають вести себе добре, бо інакше чарівник розповість їх батькам і ті не куплять дітям подарунки до нового року. Так-так! В Японії всі змалку знають, що новорічні подарунки їм купують не чарівники, а працьовиті мама й тато.

дід13

У французів є два різдв’яних чарівника: добрий П’єр Ноель і злий П’єр Фуетар. Добрий возить на ослі подарунки для слухняних , а злий носить  різки для неслухів.

дід3

У Білорусі за СРСР всіляко насаджували культ Дзеда Мароза, хоча там знають, що у них є свій фольклорний зимовий персонаж. Це довгобородий добрий дідусь на ім’я Зюзя. Він живе у лісі і завжди ходить босоніж та з великою булавою. Тією булавою він б’є по деревах у великі морози і вони тріщать. Зюзя заходить до домівок людей і щедро пригощає господарів смачною кутею.

дід7

А про те, що бажають у подарунок фінські діти, місцевий дідусь-чарівник Йоулупуккі і його дружина Моурі взнають від гори біля якої живуть. Назва гори так і перекладається, як «вухо», яке чує про дитячі забаганки. А от розвозить подарунки цей маленький дідусь на возику, до якого запряжено козла. Власне, ім’я чарівника так і перекладається з фінської, як Різдвяний Козел.

дід5

У Норвегії та Данії у ролі святкових чарівників виступають місцеві домовики на ім’я Ніссе. Вони харчуються разом з домашніми звірами і дарують даруночки дітям.

дід8

У Чехії дарунки разом з янголятком і чортеням розносе добрий Мікулаш, тобто святий Миколай,  а його рідний брат Єжишек робить це у Словаччині.

дід10

В багатьох країнах Африки і Південної Америки новорічного і різдвяного чарівника зовуть Папа Ноель. Але як він виглядає – ніхто не знає, втім це й байдуже, адже головне, що всі знають, що саме він приносить дітям подарунки.

<Дід 12
 

Ну а найбільше, всі матусі і особливо татусі мабуть хотіли б зустріти новорічні свята в компанії ось таких чарівниць з пляжів Австралії, де зараз у розпалі літо.

дід14

Be the first to comment on "Різдвяні та Новорічні свята у різних куточках світу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*