Зимові розваги – недорогі але безцінні

головна

Свята продовжуються, вихідних ще буде багато і саме час провести їх не за столами, а з дітьми.

Крім підготовки традиційних колядок та щедрівок, варто боротися з хворобами активним відпочинком на вулиці.

Що пропонують заклади культури і спорту

Тим, хто хоче покататися на санчатах – рекомендую снігові пагорби міського парку культури та відпочинку. Там є схили на любий смак.

Плюсова температура – це не на довго, і тому, як тільки підморозить – директор стадіону «Спартак» Анатолій Москаленко запрошує на козанку покататися на ковзанах. Працюють ковзанки і на ківшарівському стадіоні «Металург».

Любителів лижних прогулянок цієї зими радує рятувальна станція на вул. Мічуріна. Там у Олександра Ясючені є лижі і лижні черевики напрокат.

Робимо своїми руками

Дуже цікаво зайнятися з дітками сніговими скульптурами. Це надовго запам’ятається і малечі, і дорослим.

Це можуть бути різноманітні сніговічки та снігові баби.

Це – футбольний фанатка до Євро-2012. Всі намагання нанести їй макіяж за допомогою фломастерів, закінчилися лише синцем під оком… Втім зачіска з засохшого бур’яна та інші аксесуари дами, компенсують недоліки її фейсу. Очі тут зроблено з запчастин від поламаного сантехнічного змішувача. Такі деталі потрібно перед тим, як вставити до снігової скульптури, добре охолодити, бо з-за кімнатної температури ці очі постійно випадали. І лише охолонувши – втрималися там де потрібно.

IMG_0765

Ось таку олімпійську бабу ми зліпили у грудні 2013 року. Втім вже наступного дня вона розтанула, мабуть теж, як і російські спортсмени в Сочі приймала допінг… Першими від сорому повипадали очі з жолудів. А розпис знову фломастерний. “Лавровий” вінок – з засохщих листків троянди, що росте поруч.
09022014479

12022014486

Очі цієї красуні зроблено з двох млинчиків різнокольорового пластиліну і закріплено зубочистками. Губи вирізано з картону, а ніс – з поролону і теж пришпилений зубочисткою. Така “конструкція” витримала кілька днів.

IMG_3440

IMG_3466

Коли робили цього сніговичка, був мороз і сніг погано ліпився. Тому ми натовкли його у пластикове відро і з двох таких “пасочок”, поставлених одна на одну, вийшов тулуб.

IMG_5590

Різні за розміром “пасочки” зі снігу  використані і тут, при побудові снігового корабля

IMG_5594

А це – мішені для сніжкового тиру

<IMG_9660

Цікаво поексперементувати з кольоровим льодом. У воді розведено харчові барвники і заморожено надворі у формочках для кексів. Коли формочки замерзли, дно можна на кілька секунд опустити в теплу воду, тоді кольоровий лід легко випаде. І ним можно прикрасити снігові фігурки.

IMG_5690

У ніч найлютіших морозів ми залили кольорову воду до повітряної кульки і вивісили її на дереві.

IMG_5686

Зранку ми мали ось таку льодяну кулю

IMG_5689

А ще, за допомогою води з харчовими барвниками і ручного розбризкувача, який накручується на пластикову пляшку, ми звечора намалювали на снігу ось таку квітку. Це був наш подарунок бабусі на день народження. Хоча варто зазначити, що харчові фарбники на морозі дуже швидко вивітрюються і за добу фарби зникли.

IMG_1262

А ще можна створити маленький зоопарк зі снігу.

Ось змія, яка сховалася на нашій шпанці. Язик і очі вирізано з кольорового паперу і закріплено в снігу малесенькими гвіздочками

IMG_0968

А заєць, мабуть поліз на вербу виглядати весну

IMG_0962

Коли почистили сніг під вікнами, то утворилася ось така брудна суміш

IMG_9914

Тоді ми вирішили перетворити її на доісторичного “куп’янчанина” часів крейдяного періоду – крокозавра.

IMG_0025

Особливо ефективно крокозавр виглядав вночі і лякав поодиноких водіїв машин, коли несподівано з’являвся у світлі фар…

IMG_9941

Коли ви не маєте часу ліпити скульптури, то найпростіший спосіб швидко отримати вкриту льодом фігурку – це попросити наших “моржів”, які вилізли з ополонки, на кілька секунд завмерти для фотосесії :)

IMG_0729

IMG_0964

І дуже цікаво, але під обов’язковим доглядом дорослих і тільки  на дуже товстому льоду Оскола,  “витоптати” веселих смайликів.

IMG_0956

IMG_0723

Коли всі роботи закінчено, перед тим, як зайти до теплого дому, можна піймати на язика ОДНУ сніжинку і  навіть кілька секунд просто повалятися у снігу, але так, щоб бабуся й мама не бачили

IMG_3134

IMG_9662

Be the first to comment on "Зимові розваги – недорогі але безцінні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*