За кулісами прийдешньої сесії міськради

DSC05914

Вийшовши після так званого спільного засідання всіх депутатських комісій міської ради, один з депутатів гірко пошуткував: “Ось куди варто запрошувати сценаристів “мильних опер”. Тут у нас вирують такі пристрасті, що й мексиканським серіалам бракує…”

Нагадаю нашим читачам, що кожен з депутатів міської ради обов’язково входить до однієї з п’яти постійних комісій, які розглядають різні сфери життя міста. Ті комісії ще називають профільними, і вони детально розбираються у питаннях, які потім виносяться на сесію.

Але за багаторічною традицією, напередодні сесії всі комісії збираються на спільне засідання, де заслуховуються всі питання, які буде внесено до порядку денного прийдешньої сесії.

І саме тут, на спільному засіданні й відбуваються головні суперечки. Депутати висловлюють всі свої зауваження і точки зору.  За ідеєю тут має випускатися пара всіх незгод і чварів, а потім на сесії депутати вже спокійніше приймають рішення.

У середу 25 січня на спільне засідання комісій прийшли і куп’янські активісти, адже тут мали розглядати питання, яке стосуєься всіх куп’янчан, а саме про ставки місцевих податків і зборів.

Самим скандальним виявилося обговорення “Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”.  Присутні куп’янчани-активісти задали депутатам і чиновникам питання:

– чому пропонуються саме такі ставки податку на нерухомість?

– що робити куп’янчанам пенсіонерам та студентам, які не зможуть платити такі податки?

Втім, чиновники були не готові до зустрічі з розгніваним народом, а чиновників завзято захищали депутати “Відродження”.

Але виявилося, що ніхто навіть не уявляє, про яку загальну суму податків для міста йдеться мова. Адже у Куп’янську немає ні реєстру тих самих нерухомих об’єктів оподаткування, ні даних про доходи власників тієї нерухомості.

Доки активісти намагалися спитати щось у чиновників, секретар ради Володимир Занік тихенько покликав депутатів перейти із зали до його кабінету. Так і зробили. Хоча активісти пройшли слідом і вже у кабінеті, під їх тиском, було прийнято рішення зняти питання про місцеві податки та збори з розгляду на найближчій сесії міської ради, як не підготовлене належним чином.

В спину вийшовшим з кабінету громадським активістам, волонтерам і воїнам АТО  деякі депутатки почали казати всяку гидоту. Вони, отримавши мандати, якось дуже швидко “забронзовіли” й забули, як самі були в опозиції до свавілля чиновників та слухняної партійної більшості в міській раді.

Ще одну бескінечну хвилю переливання з пустого в порожнє затіяли під час обговорення питань про надання похоронних послуг. Депутат Кизим, який колись керував міськими кладовищами самотужки, тепер перейшов у підпорядкування ЖКП-1. І він намагався роз’яснити присутнім тонкощі і труднощі своєї роботи. Але навіть цілком слушні зауваження від поміркованих деутатів тут втопли в обопільній неприязні різних угрупувань з однієї фракції “Відродженя”.  Годинне обговорення цього питання вилилася в те, що його вирішили таки виносити на сесію.

Окремо було піднято питання про неправомірність, так званих “громадських”слухань з приводу порядку розташування малих архітектурних форм. Громадськість і депутатів міської ради не попередили своєчасно про ті слухання і тим самим чиновники порушили закон.

На розгляд інших питань порядку денного у депутатів вже не лишилося ні сил, ні часу. Отже сесія, яка пройде у п’ятницю,  має бути довгою та галасливою.

Втім, поживемо – побачимо чергову серію з циклу “Як нардепові “діти” роблять Куп’янськ невзнаваємим”.

DSC05919

DSC05921

 

3 Comments on "За кулісами прийдешньої сесії міськради"

 1. НЕЙТРАЛИТЕТ | 26/01/2017 at 12:27 pm | Відповіcти

  Ну не совсем так все было… Активисты не пришли выяснять что-то и желания слышать ответы у них тоже не было. Маслий Н.Н.,которого не назовешь ни страждущим пенсионером,ни студентом требовал “0” ставки налога на недвижимость,т.к. скорее всего у самого будут излишки площади по его нескромному домишке. То есть купить дом у него деньги были (десятки тысяч долларов), а заплатить налог он не хочет… По каким-то отдельным случаям всегда есть возможность разобраться, а для всех “0” это как-то… Тем более для человека,который занимается реализацией нефтепродуктов.
  Не забываем при этом ,что налоги идут в местный бюджет и не заплатив их, Маслий оставляет тех же пенсионеров без лекарств, без какой-то социальной помощи, еще чего-то. Поэтому тут не всё так однозначно.
  И,кстати, про гадости какие говорили депутатки написано, а Активисты вы хотите сказать вели себя вежливо,никого не оскорбляли и были абсолютно толерантны ….?
  Даже немного смешно…

 2. Вольный слушатель | 26/01/2017 at 6:04 pm | Відповіcти

  Записали бы всё на видео и показали бы людям. Мы бы и посмотрели, кто как себя ведёт, что говорит и что делает. Заодно оценили работу депутатов, которых выбрали.

 3. Вольный слушатель | 01/02/2017 at 1:44 pm | Відповіcти

  Посмотрел на Youtube! Это не то, что репортажи Ковшаря, но оЧЧЧень интересно!!!https://www.youtube.com/watch?v=scHwzm_aAUg

Leave a comment

Your email address will not be published.

*