Як ми вже писали, навесні в Куп’янську з’явився перший дах, капітально відремонтований за сучасною технологією. Тоді імпортним мембранним покриттям було перекрито багатостраждальний гуртожиток колишнього тресту «Промбуд-3» на вул. Ювілейній. Це покриття з честю витримало вже майже рік.
Як повідомили мешканці цього гуртожитка, жодна краплина після числених рясних опадів до осель не потрапила. А ще мембранна покрівля білого кольору та шар ефективного утеплювача спасали мешканців верхнього поверху від спеки влітку, адже на гуртожитку немає горища і раніше чорний руберойд нагрівався під сонцем до нестерпної температури.
В лютому 2017 року вже прийнято до експлуатації і мембранну покрівлю на житловій п’ятиповерхівці №7, що у мікрорайоні Ювілейному.
Нагадаю, що конструкція даху складається з двох шарів.
Спочатку монтується утеплювач товщиною 3 мм, який на 30% відсотків складається з органічних сполук і на 70% з синтетики. Цей утеплювач ще й виконує барьєрні функції, не дозволяючи проростати через нього рослинам.
Другий шар – це беспосередньо захистне покриття, зовні схоже на білий або світлосірий лінолеум. Матеріал дуже гнучкий, цупкмй і пластичнмй. Пробити його майже неможливо. Зварюється полотно особливим потужним паяльником.
Цікаво, що робили нове покриття даху на будинку №7 вже куп’янські спеціалісти, які працюють в дніпровській фірмі «Оргкровля и К». Удвох, за 2 тижня вони відремонтували майже 400 квадратних метрів даху, з усіма примиканнями до вертикальних парапетів та воронок зливної каналізації. Ця технологія, на відміну від руберойдної, дозволяє працювати і взимку.
Окремо слід відзначити, що й ціна одного квадратного метра мембранної покрівлі вигідніша руберойдної на 150 гривень.
Здавалося б, що вся перевага тут на боці сучасних мембранних технологій.Але тут виявляється є кілька «підводних каменів».
Перше, це те, що бюджетні кошти за ремонт дахів йдуть з теренів Куп’янська до Дніпра. А місцеві ремонтники не можуть отримати ліцензію на використання технології з монтажу мембранних матеріалів, бо Дніпровська фірма є офіційним представником німецького власника в Україні. І звісно не бажає плодити собі конкурентів.
Міській владі варто визначитися, що є більш потрібним: якісні сучасні дахи, чи підтримка купянського підприємництва і старі технолгії, хоч і з новим руберойдом?
В Куп’янську, схоже, найбільшу вагу має партійна дисципліна: на Харківщині кілька років тому один з керівників партії «Відродження» побудував завод по виготовленню руберойда. І звісно тепер весь Харків, а тепер і Куп’янськ мають крити дахи тільки продукцією того заводу.
Та ще й страшну байку розказують, що нібито в Чугуєві вітром зірвало мембранну покрівлю на одному з дахів.Чому саме в Чугуєві? А тому, що там вже кілька років, як від руберойду в капітальних ремонтах навідріз відмовилися. Там всі дахи роблять мембранними. Це вигідно і в грошах, і в строках робіт. Та й гарантія на матеріали від німців триває протягом 50 років, та й на виконані конкретні роботи – 10 років.
Головними ворогами любої покрвлі у нас, на жаль, є самі мешканці будинків. Вилізти на дах і прибити де заманеться свою власну антену – це запросто! І начхати, що при цьому пробивається діра у покрівлі.
Зможемо не пускати на дах всіх бажаючих – збережемо надовше наші оселі сухими.
А от який дах білий чи чорний зробити на своєму будинку – мають визначати його мешканці. Це ще один аргумент за створення ОСББ, адже тоді зникне маса різних підкилимні ігор.
А на фото строители укладывают двухслойную кровлю.И судя по картинке верхний слой у нее оранжевый… Может нам чего-то не докладывают…
Вам все докладають точно і своєчасно. І я докладаю – є кілька різних технологій мембранної покрівлі і навіть у декілька шарів. Головне фото – моє. А нижнє – поцуплене з інтернету, вибачте…
На фото кровельщики укладывают пвх-мембрану на утеплитель, которым является пенополистирор оранжевого цвета, внимательнее смотрите.
ПЕНОПОЛИСТИРОЛ!