Про що віщувало “віче”

DSC07439

Сьогодні, 18 березня, в Купянську відбулося зібрання мешканців міста, заявлене організаторами, як Куп’янське народне віче. У приміщення міської ради в цей день нікого не пускали, вочевидь влада мала на це якісь свої причини. Тому людей запросили до зали міського будинку культури.

В росповсюдженій інтернетом об’яві про віче було написано: «запрошуються всі небайдужі громадяни, представники організацій та інші».

Звісно, що тема цього зібрання «Блокада як явище політичних маніпуляцій» в першу чергу схвилювала працівників залізниці. Тому їх прийшло дуже багато. І це, здається, трішки спантеличило організаторів.

Керуючий зборами  Володимир Борисов оголосив, що він наразі займається створенням громади в Куп’янську. Що він мав на увазі – не зрозуміло, адже  купянська громада існує незалежно від того чи є у неї якісь «організатори».

Головним правилом зборів була заявлена можливість всіх присутніх виступити на запропоновану тему. А всіх інших попросили під час виступів не заважати викриками з місця.  І забігаючи наперед відзначу, що все пройшло майже спокійно.

Першим слово взяв один з організаторів Богдан Черемський. Він дещо провокативно попросив підняти руку тих, хто на збори прийшов за наказом керівників. В залі таких не виявилося. А на питання, хто прийшов за покликом душі – піднялися всі.

Всього на зборах за півтори години виступило 16 ораторів.

Практично всі підтримали головну думку, що в Куп’янську все повинні вирішувати самі куп’янчани.

Залізничники нагадали, який вклад їх підприємства вносять в економіку міста і країни та просили не заважати їм працювати. Виступаючі лаяли міську і київську владу та олігархів. Дехто пропонував все відняти і поділити. Пенсіонери з ностальгією згадували своє минуле. А ще говорили про велику кількість брехливих чуток, які хтось з ворогів росповсюджує містом. Ветеран АТО Віталій Путілін сказав, що все потрібно робити виключно за законом і не піддаватися на провокації, інакше все може закінчитися так, як і в ОРДЛО.

Одна представниця залізниці задала риторичне питання: «А хто з вас проти стабільності?».  Звісно за стабільність всі.

Втім їй добре відповів Андрій Білоцерковський, який сказав, що він проти стабільності. Він проти стабільно поганих доріг, стабільного безробіття, безгрошів’я . Він вважає, що головним чинником в Куп’янську має бути не стабільність болота, а постійний розвиток міста.

Звісно проведене зібрання не має ніякої законної сили, але такі розмови з питань, що хвилюють всіх – мають бути.

Головуючий, який неочікувано отримав таку велику аудиторію, зачитав резолюцію від імені зібрання громади міста зі зверненням до Президента, Верховної ради, Генерального прокурора України і навіть до НАБУ з вимогою розслідувати – хто в Україні заробляє на війні з агресором. А мера та міську раду заставити розробити дорожну карту врегулювання ситуації в місті, створити механізм оперативного інформування населення, щоб припинити плітки й чутки. А ще хочуть зобов’язати депутатів міської ради провести термінові зустрічі з виборцями на округах.

Жодного представника від міської влади та «відродженської» більшості у міськраді на зборах не було.

DSC07429

DSC07422DSC07419

DSC07430DSC07432

DSC07433DSC07437

DSC07438DSC07442DSC07444DSC07451DSC07445DSC07446DSC07448DSC07449DSC07450DSC07440DSC07426DSC07424DSC07418DSC07457DSC07456DSC07455

 

2 Comments on "Про що віщувало “віче”"

  1. Макогон Іван Миколайович | 19/03/2017 at 6:09 am | Відповіcти

    Добре,що таке зібрання сталося. Добре,що куп”янчани мали змогу висловити свою думку на події. А що ж сталося з місцевою владою?.. що не було на ВіЧЕ ні одного представника?.. Мабудь не знали…

  2. Как всегда, есть кучка “осіб” которые пользуются ситуацией.
    Первый выступающий (судя по фото),наверное говорил: “Я,Черемской Богдан Иванович, нелегально распространяю интернет, не плачу налоги и контролирую как работают другие люди. Рассказываю как всем надо работать,не работая при этом сам.” Борисов (на последнем фото): “Давайте создавать новую территориальную громаду в территориальной громаде!”
    Железнодорожники,надеюсь, сказали : ” Нас 4,8 тысяч сотрудников,мы заплатили больше миллиона военного сбора, ___тысяч подоходного налога и этим мы поддерживаем нашу страну и наш город.Мы остались одним крупным предприятием на территории Купянска, все остальные – или частники,или бюджетники. Давайте прекратим работу ж/д в Купянске и будут всем :и школы,и больницы, и дороги.” А то что Вы сейчас называете ” болотом” еще вспоминать будете.
    Потому, что судить надо по делам,а не по словам.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*