Коли у сусідів біда

головна

Кажуть, що обираючи собі дім, варто спочатку дізнатись, хто буде твоїм сусідом або сусідкою. Не даремно кажуть, що ближні сусіди краще далеких родичів. І коли у Балаклеї сталося страшне лихо від диверсії на військовому арсеналі, то першими на лихо відгукнулися саме сусіди з найближчих міст і сіл.

Якийсь радянський розумник колись вирішив утворити той величезний арсенал просто неба в межах великого райцентру. І люди стали заручниками цього вибухового складу. В результаті там таки рвонуло. Тисячі балаклійців на кілька діб евакуювали, а від пожеж та вибухів – сотні наших сусідів лишилися без житла.

Звісно, що хтось допомагав Балаклії за службовим обов’язком. Першими туди мобілізували куп’янські автобуси. Перевізники О.Капленко і С.Бринцов вже через півтори години після перших вибухів відправили у Балаклею 26 автобусів для евакуації людей до Савинців, Ізюма та Харкова. Втім за їх розрахунками, автобусами було вивезено не багато людей, близько 1,5 тисячі, більшість виїхали самотужки. Перевізники за свій кошт заправили автобуси, організували водіям гаряче харчування, і самі виплатять водіям зарплату.

Наразі в районі лиха і наші поліцейські працюють. Куп`янські наряди поліції обслуговують територію Гусарської сільської ради Балакліївського району.

А от більшість пересічних куп’янчан трагедію наших сусідів сприйняли просто, як інформаційний привід черговий раз попліткувати та поскаржитись на погане життя.

І на заклик депутата міської ради Максима Глушка до мешканців міста зібрати допомогу для постраждалих, відгукнулися лише підприємці Олександр Лисяк, Віталій Друшляк, Влад Мусієнко, Віталій Приймак і компанія UFC. Вони надали багато пляшок питної води, рибні пресерви, інші продукти і вантажівку, щоб все це відвезти.

Варто сказати, що допомогу для балаклійців за ініціативою голови Куп’янської РДА Миколи Ситника збирали й фермери та підприємці Куп’янського району.

А от міська «відродженська» влада під патронатом нардепа Остапчука не виявила ніякої ініціативи з цього приводу.

Дві великі вибухові біди у наших сусідів зі Сватового та Балакоії нагадують, що війна ходить дуже близько від рідного Куп’янська. Добре, що біда оминає наше місто, але чужого лиха у добрих українців не буває. Звісно, що там все повинна відновлювати держава, але добросусідскі відносини варто проявляти не зважаючи на владу. Всі можновладці – тимчасові, а сусіди у Куп’янська лишаються назавжди.

DSC07711 DSC07714 DSC07720 DSC07723

 

1 Comment on "Коли у сусідів біда"

  1. Макогон Іван Миколайович | 27/03/2017 at 6:00 am | Відповіcти

    Какие мы разные… Та співчуваючих і тих, хто якось діє у нас все-таки багато… …Без самовідданих волонтерів – що б з нами будо…

Leave a comment

Your email address will not be published.

*