Людина року – Максим Коленда

головна

«Людиною 2016 року» в категорії «освіта» в місті Куп’янську став Максим Коленда, вчитель фізичної культури школи №12 і одночасно тренер футбольного клубу «Мрія».

Він з 1977 року живе в Ківшарівці.  Футболом Максим  почав займатися у тренера Олександра Петровича Яковлєва, який спочатку надав хлопцю місце центрального захистника. Але згодом, коли побачив його вдачу, запропонував попробувати себе в якості воротаря. І вгадав – Максим став воротарем на весь свій футбольний вік.

Інший куп’янський тренер Євген Георгієвич Гаврошенко запросив Максима грати за старшу на рік команду. Одного разу він повіз наших  хлопців на гру з вихованцями відомого харківського футбольного тренера Юрія Михайловича Несміяна. Той звернув увагу на гру купянського воротаря і запросив його на навчання у спортивний інтернат. І після закінчення 7 класу школи №11 Максим поїхав навчатися до Харкова.

Тоді в спортінтернаті футболісти мали закінчувати не 11, а цілих 13 класів! Власне два старших  класи були прирівняні до 1 курсу інституту фізкультури і після випускних екзаменів в інтернаті Максим Коленда одразу став студентом 2 курсу Харківської державної академії фізичної культури.

Ще у 16 років він потрапив до своєї першої дорослої команди – «Олімпієць» з міста Приморськ Запорізської області. А згодом його запросили додому – в купянську команду другої ліги «Оскіл», яку тоді тренував Ігор Сіроштан. Максим Коленда кілька років був фактично дублером відомого воротаря Андрія Вісковатова, набирався досвіду і врешті став першим номером команди. Втім «Оскіл» невдовзі «луснув» і колишній начальник команди Віктор Григоров запросив Коленду грати у свій новий клуб «Уголёк» з міста Димитров на Донеччині. Потім Максим повернувся до Купянська у «Локомотив», за який грав кілька років поспіль. Йому, тоді ще діючому воротарю, запропонував співпрацю у дитячому футбольному клубі «Мрія» Юрій Гречанніков.

Як сказав Юрій Олесандрович: «Я  запропонував йому стати тренером воротарів всіх дитячих команд «Мрії» і жодного разу про те не пожалкував. Його тренування були цікавими і плідними, хлопці дуже полюбили Максима Михайловича. Майстерність всіх воротарів «Мрії» значно зросла. У нього склалися хороші відносини з іншими тренерами клубу та з батьками футболістів. І коли стало питання, кого призначити провідним тренером команди 1997 року народження, я запропонував цю посаду Коленді. Він не відразу погодився, бо не мав досвіду роботи, але врешті все склалося добре і він став одним з кращих тренерів клубу. У тій своїй першій команді він підготував одного з найперспективніших молодих футболістів України Олега Гладченко, якого запросили до юнацької команди донецького «Шахтаря», з якою він дійшов до фіналу юнацької Ліги чемпіонів, а наразі грає за молодіжку одеського «Чорноморця».

Максим Михайлович постійно підвищує свій теоретичний запас, вишукує в інтернеті і впроваджує у себе цікаві методики та вправи провідних дитячих академій світу і це дає хороші результати. Доречі, крім тренування команд 2002, 2003 та 2004 років народження зараз він продовжує працювати з усіма воротарями клубу».

Слід нагадати, що лише минулого 2016 року команди, які зараз тренує Максим Коленда здобули багато футбольних вершин. Перемоги в турнірах «1000 команд», «Шкіряний м’яч», інших українських та міжнародних турнірах, вдала участь у чемпіонатах України і Харківської області ще раз підтвердили високий професійний рівень тренера і вчителя Максима Михайловича Коленди. Вітаємо його з високою відзнакою!

DSC07638

DSC07641

DSC07652

DSC07669

коленда 1

коленда 4

Копия (3) DSC03868

Be the first to comment on "Людина року – Максим Коленда"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*