Людина року – хореограф Ірина Гутник

image

“Вона – професіонал зі справжнім талантом творця. Вона фантастична людина у якої потрібно учитися і я вважаю, що вона ще не розкрила цілком свій творчий потенціал. – цими словами характеризує свою колегу хореографа Ірину Гутник, керівник народного колективу естрадного та бального танцю «Спектр» Світлана Ширяєва. – Ірина Віталіївна мислить нестандартно. У неї є унікальна якість бачити задуманий танок як цілісну картину і в той же час вона уміє доводите задумане до кінцевого результату. Не зважаючи на м’яку та спокійну вдачу вона має досить твердий характер. Мене вразило її вміння з неочікуваних і незрозумілих репетиційних клаптиків, якмось непередаваємим чином створити цілісне і неповторне чудо готового танцю. Мені завжди дуже приємно з нею співпрацювати. Це людина, якій можна довіряти своїх дітей”.

Загалом хореографічну долю Ірини Гутник запрограмували її батьки Лариса  Григорівна і Віталій Васильович Іванови. Вони змалечку самі займалися танцями, більше того – були танцювальною парою у дитячому танцювальному ансамблі «Горнячок» міста Олександрія на Кіровоградщині. Саме в цьому ансамблі починала танцювати і Ірина.

Коли їй виповнилося 11 років, сім’я переїхала до Ківшарівки, де дівчинка пішла навчатися в школу № 11. На базі цієї школи працював танцювальний гурток від профспілкового комітету КЛЗ, до якого прийняли і Іру. Це був ансамбль народного танцю, але там навчали хореографії різних жанрів. І у багатьох у пам’яті залишилися спогади, як невисока, тиха і спокійна дівчина під час виконання бальних танців перетворювалася на справжню приму.

Згодом Ірина закінчила хореографічне відділення Харківського училища культури, після якого працювала за фахом у Ківшарівському Палаці культури. Потім були три роки двох поспіль декретних відпусток, коли  народилися її діти Влада і Захар.

Після відпустки Ірина Гутник стала працювати керівником хореографічного гуртка в знаменитому ківшарвському підлітковому клубі «Ровесник», спочатку на базі школи №12, а згодом в своїй рідній одинадцятій.

Сотні юних танцюристів пройшли через ці гуртки. У Ірини Віталіївни займалися і її майбутні колеги-хореографи Марина Однороб, Ольга Строєва, Валерія Совлєпова і навіть трішки Світлана Ширяєва. Кілька танців Ірина допомагала поставити майбутній естрадній зірці Антону Совлєпову. А ще вона підготувала до хореографічних вступних екзаменів в театральний інститут провідну актрису Донецького академічного музично-драматичного театру Олену Мартинову, нинішніх театральних режисерів Світлану Тястову і Тетяну Ярмак.

Крім роботи у танцювальному гуртку «Жар-птиця» Купянського центру дитячої та юнацької творчості, Ірина багато часу приділяє допомозі при проведенні майже всіх шкільних, селищних та міських культурних заходів.

Як сказав її учень, а нині депутат міської ради Максим Глушко: «Номери від  Ірини Гутник – це завжди свято танцю. Вона допомагала ставити всю нашу хореографію на легендарному ківшарівському шоу старшокласників «Мельница», чудові танці для випускних вечорів. Добре, що її відзначено, як «Людину 2016 року», а для нас Ірина Віталіївна завжди є просто чудовою людиною нашого дитинства, взірцем доброти, вихованості, такту, професіоналізму і чудового почуття гумору».

P.S.

А от чого всіляко уникає моя подруга Ірина Гутник – то це об’єктивів фотокамер. Її можно сфотографувати лише здалеку, або піймавши на ходу, або буквально тримаючи руками. Тому у мене і немає сучасної “виставочної” фотографії Ірини Віталіївни.

гутник

DSC07643

DSC07645

DSC07659

Гутник 1

гутник 3

гутник5

гутник4

Гутник 2

Be the first to comment on "Людина року – хореограф Ірина Гутник"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*