Де позиція, а де поза

DSC07788

Чергова сесія міської ради була такою, коли за формою часто губився зміст.

Все розпочалося ще до фактичного початку сесії зі звинувачень міської влади у справжніх злочинах. Депутати помітили, що на офіційному сайті міської ради у вже підписаних міським головою та секретарем ради Рішеннях міськради тексти не відповідають дійсності. Тобто – голосували депутати за одне, а у підсумкові документи вписано інше.

Зокрема, серед досить сумбурних виступів було виразно сказано, що:

– десь зник пункт про обов’язкову розробку до 01.03.2017 порядку надання ритуальних послуг комунальним підприємством ЖКП-1;

– звідкись взявся аж 50-річний термін оренди землі в центрі міста на площі колишнього недобудованого супермаркету Вірменській громадській організації;

Перевірити це можна було б за допомогою розрекламованої в регламенті відеофіксації всіх засідань міської ради. Але на практиці переглянути це відео депутати так і не змогли. Бо, як виявляється за тим самим регламентом, вони повинні з подібним запитом звертатися заздалегіть!

Така халепа з підміною рішень стала можливою після того, як депутатам перестали давати на руки роздруковані проекти майбутніх рішень, публікуючи їх тільки на сайті в розділі “Проекти нормативно-правових актів”.  Коли керіництво підписує вже готові протоколи, то вони з’являються на сайті вже у розділі “Рішення сесій”, а з розділу “Проекти”- зникають. І порівняти ці два документи стає неможливим.

З боку чиновників вистачає інших порушень регламенту, зокрема, майже ніколи не витримується 20 денний термін попереднього оприлюднення проектів рішень.

У відповідь на ці закиди на свою адресу, міський голова роздратовано відповів: “Я знаю, що ви з цією заявою звернулися до правоохоронних органів. От вони розберуться і дадуть вам відповідь”. А відео з кожної сесії пообіцяв роздавати всім депутатам на дисках.

Та й на папері тепер документи теж будуть роздруковувати для всіх, як і в минулому сторіччі. Хоча, як на мене, заощадливіше було-б робити ті роздруківки лише по екземпляру на кожну фракцію, цього досить, щоб контролювати процес.

Потім сесія нарешті  розпочала свою роботу. З 34 депутатів на сесії було 23 депутати, тому кожен голос при голосуванні був досить вагомим. І дехто з “відродженських” депутатів, відчувши свою значимість і отримавши нову аудіторію слухачів, став втручатися в розгляд кожного питання, хоча напередодні більшість з них було узгоджено на засіданні депутатських комісій. І здавалося, що то були виступи заради виступів. В цій ситуації серед словес часто губилася суть і більшість депутатів ніяк не могли збагнути, за що їм пропонують голосувати. Голосували – переголосовували, рахували – перераховували.

Якось розгублено і беззубо на сесії виглядав голова, який не міг вгамувати своїх однопартійних активісток і навіть його посилання на Самого Нардепа не призвели на тих ніякого враження і вони раз пораз провалювали питання, які пропонував приймати мер.

Прикро, що популісти перед сезоном фактично залишили місто без асфальтного заводу, на якому хотіли працювати приватні власники і вже витратили багато коштів, щоб встановити там нове обладнання. Тепер вони те обладнання заберуть. А у міста ні грошей на реконструкцію, ні бітуму, ні піска та інших складових, щоб самим запустити виробництво, немає. Та й зарплата на комунальних підприємствах не така, щоб туди пішли працювати класні спеціалісти.

А ще ті самі крикуни не дали змогу відділу спорту встановити на базі сеньківського яхтклубу два нові сучасні будиночки для відпочиваючих. Всі приватні бази відпочинку навколо яхтклубу розвиваються, а а наш комунальний заклад у більшості й досі пропонує ще радянські халабуди без елементарних побутових умов. І всі аргументи, що кошти за ті будиночки повернуться протягом кількох сезонів не мали підтримки. Цікаво, що з депутатів на тому яхтклубі якщо хто й був, то дуже давно. Під час голосування кілька депутатів повелися на популізм крикунів і грошів яхтклубу не виділили.

Сесія знову йшла цілих чотири години без перерви. Схоже такі довгі посиденьки дуже до вподоби депутатам пенсіонерам і їм буде про що теревеніти та писати весь місяць до наступної сесії.

А які ще питання сьогодні вирішили на сесії – пропоную почитати на сайті міськради.

DSC07781DSC07785

DSC07783

DSC07790DSC07792

DSC07793DSC07796

DSC07797DSC07798

DSC07799DSC07802

DSC07804DSC07805

DSC07807

 

 

Be the first to comment on "Де позиція, а де поза"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*