Що має перспективу на майбутнє? Звернення Білла Гейтса

білл гейтс 3

В усьому світі черговий навчальний рік в школах та університетах добігає кінця. Випускники здають останні іспити і замислюється про майбутнє.

Що робити далі і як самостійно будувати своє життя таким чином, щоб потім не було нестерпно боляче за втрачені можливості і невірно обрані пріоритети життя?

Співзасновник Microsoft Білл Гейтс написав листа тобі, шановний випускник, в якому дав п’ять порад молодим людям, початківцям дорослого життя.

Втім, дорослим і самодостатнім людям це теж може бути цікавим.

Знайди 10 хвилин і уважно почитай думки розумної та успішної людини, потім поміркуй і перечитай ще кілька разів.

 

«Дорогий випускнику 2017 року:

Вітаю! Ти зробив те, що мені так і не вдалося – закінчив коледж.

Починаючи від твого першого вчителя і закінчуючи тіткою і дядьком, які прийдуть на твій випускний, впевнений, ти отримаєш багато порад.

Ризикуючи не вкластися в їх число, я все-таки подумав, що варто поділитися з тобою парою міркуваннячок

Випускники часто просять мене дати пораду про те, як будувати кар’єру.

Мені пощастило, бо коли мені було трохи більше 20 років, в світі якраз розгорталася цифрова революція. І ми з Полом Алленом отримали можливість прийняти в ній участь (тому я й не закінчив коледж: довелося його кинути, інакше революція без нас й не освятилася б ) .

білл гейтс 1

Отже:

 # 1

Якби я починав свою кар’єру сьогодні і так само, як і ти, шукав би, куди податися, щоб мати можливість впливати на світ, я б розглядав три області.

Перша – штучний інтелект. Ми тільки почали намацувати способи, якими він зможе зробити життя людей продуктивнішим і креативнішим.
Друга – енергетика, бо коли ми хочемо боротися із бідністю і зміною клімату, дуже важливо зробити енергію чистою, доступною та надійною.
Третя – біонауки, які вже майже готові дати людям можливість жити довше і щасливіше.

# 2

Але є речі не менш важливі, ніж твоя кар’єра.

Я хотів би зрозуміти це раніше, ніж закінчив школу. Перш за все, освіченість не така важлива, як я думав тоді, і вона може приймати різні форми.

На зорі становлення Microsoft я вірив, що якщо ти можеш писати класні програми, то ти зможеш так само добре управляти людьми або маркетинговою командою, та й брати на себе будь-які інші завдання.

Я помилявся.  Потім я порозумнішав і навчився цінувати розмаїття людських талантів. Чим швидше ти зможеш це робити, якщо ще не вмієш, тим багатшим буде твоє життя.

# 3

Ще одна річ, яку я хотів би зрозуміти набагато раніше, це те, як виглядає справжня несправедливість.

Я не бачив її майже до 40 років, коли ми з дружиною Меліндою вперше поїхали до Африки. Ми були шоковані тим, що побачили. Коли ми повернулися, то почали більше вивчати ті проблеми.

Наш розум підірвало те, що мільйони дітей вмирають від хвороб, про якими ні в одній багатій країні взагалі ніхто не переймається. Ми подумали, що це одна з найбільш несправедливих речей у світі. Ми зрозуміли, що не можемо чекати і повинні втрутитися.

Ти знаєш набагато більше мене, коли я був у твоєму віці.

Технології дозволяють тобі поглянути на проблеми так, як ми з моїми друзями й не уявляли, і це дає тобі силу допомагати іншим так, як ми не могли. Ти можеш почати боротися з несправедливістю раніше, як власному оточенні, так і по всьому світу.

# 4

Втім, я закликаю тебе оточувати себе людьми, які кидають тобі виклик, повчають тебе і змушують ставати все кращою версією себе самого.

Для мене це робить Мелінда, і тому я стаю кращим.

білл гейтс 2

Як і наш хороший друг Уоррен Баффет, я вимірюю щастя тим, наскільки щасливі близькі мені люди, наскільки вони люблять мене і як я впливаю на життя інших людей.

# 5

Якби я міг подарувати кожному з вас щось на випускний, це була б книга Стівена Пінкера ” The Better Angels of Our Nature: The Decline of Violence in History and Its Causes”, або «Кращі янголи нашої природи: Зниження насильства в історії і його причини».

Після багатьох років навчання, ти швидше за все, не палко бажаєш читати книгу на 700 сторінок. Але будь ласка, внеси її в свій список читання на майбутнє. Це наймотивуюча книга, з тих які я коли-небудь читав.

Стів Пінкер наводить переконливі доводи, що світ стає краще, що ми живемо в самий мирний час в людській історії. Це дуже важливо, особливо зараз.

Часто, коли ти говориш людям, що світ стає краще, вони просто думають, що ти або наївний, або збожеволів. Але це правда.

І коли ти це зрозумієш, то почнеш по-іншому дивитися на світ. Якщо ти побачиш, що все стає краще, то зрозумієш, що старанно працюючи над цим, ти особисто зможеш прискорити процес і поширити його на якусь кількість людей і місць.

Я не кажу, що тобі потрібно ігнорувати серйозні проблеми, з якими ми стикаємося. Я маю на увазі, що потрібно вірити, що їх можна вирішити і діяти відповідно до цієї упевненісті.

Це корінь мого світогляду. Це допомагає мені не падати духом у важкі часи і служить причиною, по якій я все ще люблю свою філантропічну роботу впродовж 17 років. Думаю, я можу те саме зробити і для вас.

Бажаю вам усім удачі.

Це дивовижний час, щоб жити. Сподіваюся, ти отримаєш від нього максимум ».

Be the first to comment on "Що має перспективу на майбутнє? Звернення Білла Гейтса"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*