Чхати нам на ті тополі…

тополя3

Сьогодні був на Куп’янському  ринку, а там вітром з автовокзалу нагнало такого тополиного пуху, що й дихати нічим. Добре, хоч свої “пуховики” на ринку врешті вирубали.

А те, що тополя оспівана в піснях і поезії, означає мабуть, що їх автори не знали, що таке алергія.

Після другої світової війни тополю почали масово висаджувати в містах і селах України.  Причина була зрозумілою – це дерево не дороге, досить швидко росте, доволі живуче, добре переносить спеку і люті морози, має міцні корені. А ще вважається, що тополя очищує місто від атмосферного бруду.

Хоча не гірше від тополі ці фунції виконують і інші дерева з великим листям – клени, каштани, липи тощо. Але тоді була партійна вказівка наплодити повсюду тополь, от їх і наплодили.

Тополі повиростали і почали викидати в повітря силу силенну противного пуху. Вулиці нашого міста в деяких місцях було вкрито ним немов снігом. І серед хлопців цікавою розвагою було підпалювання тих пухових сугробів і це навіть до пожеж призводило.

тополя2

Тим часом, післявоєнна ера антибіотиків у медицині зробила свою справу. Разом з подоланням багатьох хвороб, цілі покоління людей стали катастрофічно втрачати імунітет.

Ось тоді, нарешті, в лексиконі зявилося слово “алергія”. І чим далі, все більше людей потерпають від неї. У багатьох саме тополиний пух асоціюється з цією хворобою.

І у хворих зовсім немає ніякого піітету перед красивими здалеку тополями: свербіж в носі і в очах, нежить та чхання зовсім не надихають на ліричне оспівування свого сезонного ката.

тополя1

Добре, що нові тополі перестали висаджувати. Та й тих старезних виробників бридкого пуху місту варто здихатися. Звісно, висадивши інші, менш паскудні дерева.

Алергологи пропонують такі головні методи боротьби з тополиним пухом:

– втекти з того місця де багато пуху на кілька тижнів;

– одягати сонцезахисні окуляри, щоб пух не летів у очі ( хоча чому тоді не водолазну маску, адже кляті пушинки залітають і під окуляри);

– намазувати  внутрішні “крила” носа оксоциліновою маззю, яка коштує недорого;

– проводити після прогулянки носовий “душ”, тобто промивати носа водою, або легким солоним розчином.

А для тих, хто не страждає на алергію – пропоную послухати пісня чудового грузинського ансамблю “Орера” з молодесеньким Вахтангом Кікабідзе

 

 

2 Comments on "Чхати нам на ті тополі…"

 1. Панас Пронас | 01/06/2017 at 8:40 pm | Відповіcти

  вітаю. не зовсім в тему, але дуже вже хочеться запитати. от пам`ятаю ви писали, що активісти разом з жкп будуть проводити “санітарні” заходи щодо вирубування дерев біля Склярівського пляжу. начебто старі,небезпечні і просто заважаючі дерева мали прибрати. але так сталося, що окрім цих дерев якісь розумники зрубують красиві, здорові дерева не просто для особистих цілей(піч затопити, наприклад), а у бізнес-цілях. чи не кожен день якісь парубки(від 3 чоловік) випилюють дерева як їм заманеться, та ще й зловживають оковитою, лаються та регочуть на всю “посадку”. найдивнішим особисто для мене було те, що вони все частіше обирали для зпилу БЕРЕЗИ. стрункі, здорові і красиві дерева. а все чому? бо це дерево дуже легко звалити і подрібнити. так вони і роблять. майже кожен день приїздить камаз, який завантажують по самий верх. я все розумію, “планові заходи” і т.п, це все добре, але ж є різниця між культурною вирубкою деревини і тим, що роблять зараз. останньою краплею стало те, що ці лісоруби привезли вантажівкою будівельне сміття(скло, пластик, пакети, земля, сміття, уламки цегли, шматки бетону), висипали це все в посадці і… увага… навіщось засипають цим сміттям пні. одне незрозуміло, це вони сліди своїх зловживань замітають, чи це щоб с пня поросль не пішла? якщо перше, то це “геніально”, премія Дарвіна шукає свого героя, якщо друге, то це безглуздо і смішно.

  так от питання, вже й літо прийшло, коли вони вже спиняться? може досить мучити дерева? чи нехай вже цим ділом займуться професіонали, або люди, які поважають природу.
  на це важко дивитися, вони залишають по собі двометрові пні(це типу вони формують крону)! хтось правда вірить, що дерево відновиться? 80%, що ні. це буде якийсь надгробок, а не дерево.

  я от перечитую і виходить, що питання мої риторичні.
  п.с надсилаю на імейл фото пнів-надгробків і сміття зі склом.

 2. У селі Подоли будинки шо біля школи. було три тополі. ми навіть збирали підписи шоб іх зрубати. але справа не рухалась. казали шо нема грошей. доки хтось з будинків не подзвонив на горячу лінію. приїхали електрики тай зрубали іх. у цьому році все добре на нашій вулиці пуху нема!

Leave a comment

Your email address will not be published.

*