Німці в Куп’янську

Головна

Добре коли тобі хтось допомагає, та варто й самим наполегливо працювати. Саме ця теза мабуть була сьогодні головною під час робочого візиту до Куп’янська керівника проекту “Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішніх переміщених осіб” від німецького товариства міжнародного співробітництва   “Deutsche Gesellschaft  für Internayionale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH” Майка Маттеса.

DSC01018

Майк, разом зі своїми колегами, координаторами проектів Майєю Сокол і Яною Бровдій, приїхав до нашого міста, щоб ознайомитись з вже реалізованими проектами GIZ в Куп’янську і одночасно обговорити можливість подальшої співпраці. Цей проект працює з усіма районами Харківщини і в першу чергу з тими, де вимушених переселенців найбільше. В Куп’янську минулого року за гроші GIZ було придбано та встановлено по 10 сучасних комп’ютерів з ліцензованим програмним забеспеченням в школах №1 і №6, а також придбано сучасні меблі для дитячих садків “Барвінок”,”Іскорка” і “Орлятко”. Одночасно німецькі партнери фінансували створення в нашому місті сучасного центру надання адміністративних послуг, сворочено ЦНАП. Зустріли гостей на в’їзді у місто і якось одразу відчули гіркий сором за понівечені дороги Куп’янська. Коли подивишся на ті, мільйон раз кляті усіма, дороги очима іноземця, то стає дуже соромно, що ми такі недолугі і не можемо заставити  наших можновладців зробити нормальні дороги у Куп’янську.

DSC01019

Майк Маттес  і почав свою розмову у кабінеті начальника міського відділу освіти Світлани Пасічник саме з доріг. Він казав прописні істини: підняття економіки може бути тільки коли будуть відмінні дороги. Адже саме розвинена логістика є рухівником бізнесу. А ми слухали, мовчки кивали і як той Сірко ховали очі.

DSC01023

Трішки відпочивши від подорожі до Куп’янська, гості почали цікавитись справами спільних проектів. Зокрема їх дуже цікавили питання адаптації діток з обмеженими можливостями у школах та дитячих садочках. Вочевидь ця тема буде приорітетною і в подальшому співробітництві. Отримавши відповіді на всі свої питання, гості поїхали дивитися, як у Куп’янську розпорядилися виділеними коштами. І ось тут особисто для мене було приємною несподіванкою побачити сучасний, просто таки європейський офіс ЦНАПу. Вхід у цей Центр знаходиться з торця будівлі колишнього готелю на вулиці 1 Травня.

DSC01024

Тут  всі клерки отримали сучасні робочі місця. На вході до ЦНАПу відвідувачів зуcтрічає менеджер, який відповідає на всі питання людей і допомагає скласти запит в електронному вигляді. Черга тут прозора і всі питання вирішуються досить швидко. Контролери від GIZ лишилися задоваленими побаченим, але вони висловилися, що головним для проекту є задоволення рівнем сервісу пересічних куп’янчан.

DSC01030DSC01026

DSC01033DSC01038

DSC01035DSC01039

Потім делегація відвідала найбільшу в місті школу №1. Тут всі комп’ютери встановлено в одному класі і вони наразі відпочивають від досить інтенсивного навантаження під час навчального року, коли учні тут працювали зранку і до пізнього вечора.

DSC01042DSC01045

DSC01046DSC01059

А в дитячих садках, як ми вже повідомляли кілька місяців тому, німецькі партнери оплатили всю заявку наших закладів на придбання нових різноманітних столів, стільців та ліжок.

Що то за меблі, гості поїхали дивитися в дитячий садок “Барвінок”, що у мікрорайоні “Ювілейний”.

Там саме був час післяобіднього сну. І всі впевнилися, як солодко сплять дітлахи на нових сучасних ліжках.

DSC01070

Педантичні гості пройшли по всіх кімнатах і впевнилися, що меблі є і вони дуже згодилися нашим дітям.

DSC01072

DSC01075DSC01065

Директор дитсадку, а саме так тепер називається посада керівника, Ірина Логвіненко несподівано запросила делегацію в місце, яке зазвичай гостям не показують – це недіючий вже 20 років басейн, що “помер” разом із централізованим гарячим водопостачанням у нашому місті.

DSC01082DSC01084

Німецький гість поцікавився, що потрібно для його відновлення. Він уважно вислухав всі потреби. І знову було соромно, що ми самі не взмозі навести там лад. Сподіваюсь, що й самі керівники міста почнуть ворушитися в цьому напрямку, а не будуть чекати грошей то від щедрот свого патрона, то від того самого GIZ.  Хоча у місті повинна бути структура, яка денно і нощно має шукати і внутрішні Українські, і закордонні гранти, які дадуть змогу додаткового фінансування.

Німецький гість на завершення свого візиту сказав, що він задоволений побаченим і проект буде й надалі пропонувати свою допомогу. Але навіть коли якісь наші потреби вони не задовільнять, головне нам самим не зупинятися, а працювати над створенням сучасних умов життя в місті.

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment on "Німці в Куп’янську"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*