Реставрація пам’ятника Кобзарю

Головна

Сьогодні, 22 червня, в Куп’янську з’явилися троє людей, імена яких пов’язані зі створенням в нашому місті пам’ятника Тарасу Шевченку.  Це один з керівників спілки художників Харківщини, скульптор Фелікс Бетліємський, архітектор проекту Едуард Семененко і  Лідія Моргунова, наша землячка, на чиї гроші й було зроблено цю скульптуру.

DSC02436

Вони зібралися з приводу реставрації пам’ятника нашому славетному Кобзарю. Звісно всі були шоковані варварською наругою якогось мерзотника над скульптурою великого Тараса і млявості поліції у справі розшуку злодія.

Але місто повинно мати свої особливі монументальні відзнаки і Лідія Миколаївна Моргунова наразі готує до втілення в Куп’янську новий проект – встановлення скульптурної композиції, присвяченої нашому славетному земляку, скульптору мікромініатюристу Миколі Сядристому.  

Доручити виконання цього проекту вона вирішила саме Феліксу Бетліємському і Едуарду Семененку.  Наразі розглянуто три проекти майбутньої композиції і йде етап узгодження технічних деталей і авторської філософії скульптури.

DSC02433

Власне розгляд планів на майбутнє йшов під час коротких пауз в роботі з реставрації скульптури Тараса Шевченка. До нас підходило багато куп’янчан, які висловлювали радість, що окрасу міста приводять до ладу і гнівно засуджували вандала.

Люди мали унікальну можливість побачити наживо роботу справжнього скульптора, який міліметр за міліметром відсікав і відсікав зайве від гранітної брили. А дехто з перехожих навіть пропонував скульптору взяти за основу їх власний ніс.

Робота йшла весь день і спостерігаючи за роботою Фелікса Бетліємського, який працював то «болгаркою», то спеціальними важкими зубилами, розумієш, чому у скульпторів таке міцне рукостискання.

Зате і у мене тепер є власний досвід елементарного нанесення легких ударів тими зубилами по граніту, щоб видалити наліт особливого бруду – клейковини, яка падає на граніт з дощовою водою, що омиває березу, під якою стоїть скульптура.

Роботу майже завершено і 23 червня лишилося тільки провести «косметичні» доробки.

А від влади чекаємо щоб не осоромились і заплатили реставраторам хоча б за технічні витрати.

А тепер відео і фотозвіт

DSC02389DSC02421

DSC02424DSC02480

DSC02445

DSC02449DSC02470

DSC02452DSC02468

DSC02482

Be the first to comment on "Реставрація пам’ятника Кобзарю"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*