Як мерія порушує закони

DSC02924

Третій день знаходжусь під враженням від безалаберності міської влади після позачергової сесії міськради, яка пройшла минулої п’ятниці.

Такі сесії найчастіше проходять після надання місту коштів з бюджетів інших рівнів. Щоб тими коштами можна було користуватися, потрібно прийняти зміни до відповідних міських програм. Під час розгляду цих питань там було багато непорозумінь.

Але найдраматичніше питання, заради якого на сесію прийшли працівники Комунального некомерційного підприємства Куп’янський центр первинної медичної допомоги (ЦПМД), було винесено аж на самий кінець порядку денного під назвою “Різне”.

Втім, як не намагався відтягти це питання секретар ради Володимир Занік, депутати почали говорити про проблему людей майже одразу.

Суть  у порушенні керівництвом міста всіх законів і санітарних норм щодо працівників Центру первичної медичної допомоги.

В цю нову структуру ще рік тому набрали близько 30 працівників і виділили їм дві невеличкі кімнатки в колишньому готелі. Старі розбиті меблі зібрали де прийдеться, і навіть їх не вистачає людям.

Згодом частину працівників перевели в ще дві маленкі комірчини. Люди сидять буквально, як у маршрутці в годину пік.  Щодня до центру йде дуже багато куп’янчан з різними питаннями. Починаючи з 20 водіїв, які отримують і здають тут свої документи і звіти. А ще тут підписують безкоштовні рецепти, лікарняні листки, різні довідки, вирішують господарські питання всіх ФАПів та сімейних лікарів тощо.

Спочатку команда Остапчука хотіла виселити Центр до колишньої вузловської лікарні. Але працівники виступили проти цього, адже люди з сіл району приїздять автобусами до міста, а потім ще потрібно їхати маршруткою до Куп’янська-Вузлового. Це не лише значно здорожчує такі подорожі. Люди просто не встигнуть на часто єдиний зворотній автобус.

Втім тоді така відмова людей розсердила керівництво міста і вони намагалися силком заставити виконати їх забаганку. І тільки втручання райдержадміністрації припинило потуги міських чиновників.

На позачерговій сесії виявилося, що в команді Остапчука всі перемовини між чиновниками ведуть письмово.

За рік роботи головний лікар ЦПМД Віктор Ляшенко написав міському голові Олегу Войтюку 11 листів з проханням вирішити проблему з відповідним приміщенням. Але, вочевидь,  як той чеховський Ванька Жуков він писав “на дєрєвню дєдушкє”.  Бо на жоден письмовий запит відповіді не отримав!

Віктор Ляшенко крім посади головного лікаря ще й є депутатом від того самого “Відродження”, що й мер міста. Більше того, Ляшенко ще й очолює фракцію тієї партії в міській раді. Але захистити хоча б своїх підлеглих перед очільниками міста не може.

Схоже що “крєпкі господарники” тримають працівників комунальних закладів за кріпаків. І мабуть Ляшенко боїться знову лишитися без роботи, а такі поняття, як честь і відповідальність за долю людей, що стали заручниками безсовісних чинуш, як і свою передвиборчу боєвитість він десь розгубив.

А ще в команді Остапчука є, як кажуть “профільний”, заступник міського голови Олександр Скребець. Ця людина в місті сама взагалі нічого не вирішує, бо звикла виконувати лише прямі вказівки начальства.

Депутати на сесії ставили йому однозначне питання: Коли центр переведуть у нормальне приміщення? Він сміливо відповів, що одразу, як тільки мер вийде з відпустки!

Потім додав, що сходить до Войтюка у понеділок і розкаже тому про ситуацію, що склалася.

Тобто не вирішить питання, не трястиме мера як грушу, щоб щось робив, і звісно не подасть на бездіяльність мера до суду, а просто розкаже тому те, про що працівники центру тільки писали Войтюку вже 11 разів!

Втім той понеділок вже завтра.

Але працівники центру зовсім не вірять цім обіцянкам, адже Скребець вже не раз їм обіцяв. Та й як виявилося, з понеділка він і сам піде у відпустку.  А люди нехай чекають, нехай мліють в нестерпній духоті і втрачають свідомість від спеки.

P.S.  На сайті міської ради у повідомленні про позачергову сесію немає ні слова про цю проблему.

Як немає ні слова й про те, що керівництво міста сиділо й чекало з Києва, як з моря погоди: яким чином там розберуться у куп’янських запитах на додаткове фінансування по тій самій медицині. А там чомусь вирішили, що найголовніше в Куп’янській лікарні – це зробити капітальний ремонт приміщення її контори. І всі відговорки Заніка й Скребця, що то Київ винуватий, виглядають безпомічними намаганнями виправдатися за свою бездіяльність. Бо на питання, з ким в Києві вони вирішували ці питання і як переконували столичних чиновників – відповіді немає. Бо до столиці ні мер, ні його заступники не їздять і не телефонують.

 

 

 

 

 

3 Comments on "Як мерія порушує закони"

 1. Знали бы Вы, как работники этого “центра” через день бухают… какой запах стоит в коридоре после их гуляний…
  Совсем не видно что люди пришли работать.
  Какова цель создания этого центра?

  • Неизвестно | 07/07/2017 at 6:06 am | Відповіcти

   В коридоре, где находится кабинет Центра первичной медицинской помощи, находятся еще кабинеты 6-ти организаций…)))
   P.S.:”Принюхивайтесь к каждому кабинету, а не к общему коридору этажа!!!!!! “

 2. Колектив Центра | 07/07/2017 at 7:16 am | Відповіcти

  Вельмишановна “KATE”,як я вважаю, за свої слова необхідно відповідати. А якщо ви впевнені в своїй правоті,то будьласка, підписуйтесь справжнім ім’ям та прізвищем,щоб було б краще поспілкуватися.Залишати comments в 3:47 може тільки людина,яка прийшла тільки піся як ви висловлюєтесь “бухання”.Це так,маленька ремарочка. Стосовно головного-якщо ви такий правдоруб, то чого, після того,як ви почули запах (правда ви не уточнили запах чого) з кабінетів,який займає Центр,ви не зайшли та не поставили на вид.Таке може написати тільки людина,яка сидить в комфортабельному кабінеті з кондиціонером і гадки не має, що таке працювати (а не просто сидіти) в 2-х маленьких кабінетах 12 спеціалістам, де температура повітря сягає до 30 градусів.Були випадки,що спеціалісти втрачали свідомість.То,вельмишановна пані Kate, ” не до жиру,бы живым”.Якщо ви така політично активна особа,то спочатку треба було прояснити “цель создания этого Центра”.А чого люди прийшли в Центр,то,мабуть, не вам це питання ставити”.Вибачте, вельмишановна,складається таке враження, що ви вихідець з базару,коротше кажучи,базарна Дама. А за свої дії та слова кожна цивілізована людина повинна відповідати по всій строгості закона.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*