Дорогий бюджету міста і нашому здоров’ю подарунок

головна

Ми продовжуємо спостерігати, як амброзія підкорює дітище облдепа і нардепа  – їх дитячий майданчик, відкритий на Ківшарівці з великою помпою.

До речі, як виявилося, цей майданчик було збудовано з порушенням закону – без проектної документації. І тільки цього року в бюджеті розвитку міста заплановано 60 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації і ще 1 млн. 100 тис. на сам майданчик!

Місяць тому Максим Глушко, депутат міської ради, на прохання ківшарян вже офіційно викликав до цього об’єкту представників санітарних служб, бо навколо буяла амброзія.  Тоді бур’ян навколо гірок та гойдалок випололи чи викосили.

Аж ось амброзія наносить удар у відповідь. Вона просто взяла весь майданчик у облогу.

DSC03437 DSC03446

DSC03450DSC03445DSC03439

 DSC03449

А ще дуже хочеться знати, хто “директор” цього майданчику? Зрозуміло, що Остапчук – почесний директор, Чигрінов – виконавчий. А хто дійсно слідкує за станом травмонебезпечних аттракціонів, які вже передано на баланс міста?

Мене покликали батьки, які там були з дітьми, і показали, як гойдалка вже розбила слабкий слой бетону  біля опор. Та й у місцях з’єднання елементів гойдалки болти розхиталися і вона, вибачте за тавтологію, гойдається і вздовж, і поперек конструкції кріплення.

DSC03448DSC03447

На цього коника без сідла,  можна саджати лише тих дядьків, які його встановлювали.  А дитину туди страшно навіть підпускати, бо може вбитися об таку брилу бетону.

DSC03451

Історична і ботанічна довідка

   DSC03440

Ось власне і сама Амброзія полинолиста  (Ambrosia artemisiifolia).

Це вид отруйних карантинних бур’янів із родини айстрових. Задає великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини

Цю напасть колись завезли в Європу з Америки для того, щоб збирати її насіння і вичавлювати масло, яке використовували у парфюмерії.

Але згодом ту затію покинули і амброзія стала завойовувати Старий Світ.

Під час першої світової війни, у періоди так званої “окопної війни”, коли війська подовгу просто знаходились у окопах навпроти один-одного, австріяки почали засівати амброзією бруствери своїх укріплень. Бурян ріс швидко і ховав лінію окопів від візуальної розвідки противника. Саме у той час амброзію занесли і на територію України.

Нові рослини амброзії сходять після дощів з квітня по серпень, тобто п’ять місяців на рік і боротися з нею потрібно п’ять місяців на рік.

Чи знають комунальні служби про ботанічні особливості амброзії як рослини, і які є засоби боротьби з карантинним бур’яном?

Адже викошувати треба велетенські території за відносно короткий термін декілька разів за весну-літо.

Викошувати слід до коріння, адже доросла рослина дає нові пагони вище кореневої шийки (просте скошування не допомагає). Косити рослини слід після появи так званих чоловічих пагонів, тоді рослина втрачає здатність відновлюватись.

Be the first to comment on "Дорогий бюджету міста і нашому здоров’ю подарунок"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*