Повітряна атака на фотографа в центрі Куп’янська

головна чайки

Вже кілька років навпроти дитячого пляжу, що на вул. Кавказ, в’ють свої гнізда кілька пар невеликих сірих чайок.  Вони завжди голосно кричать і цілими днями полюють на мальків.

Цьогорічної весни, коли тут раптом зупинилося на перепочинок три пари лебедів, саме чайки проявили себе справжнім колективом.

Вони саме повідкладали яйця і почали їх  висиджувати. Аж тут лебеді стали встановлювати свої бандитьскі “понятія”. Вони позганяли з гнізд самочок болотних курочок, лисух і диких качок. Яйця порозкльовували, а гнізда розламали.

Один з цих білих бандитів поліз до колонії чайок, щоб там теж все розорити.

Але малі чайки підняли шалений галас і почали так зльоту клювати молодого великого дурня, що той тікав дуже швидко. А чайки гнали його ще метрів 50.

Інші лебеді побоялися лізти у володіння малих, але сміливих і відчайдушних пташок. А ті ще трішки погаласували та й зайнялися своїми справами.

Врешті наглі лебеді полетіли  далі на північ, а чайки продовжують жити бойовим і дружнім колективом.

Щодня вони зграєю ганяють коршуна, який прилітає поживитися. І від нього страждають пташенята інших птахів. А чайки своїх оберігають дуже пильно.

Днями малі чайченята вже повилітали з гнізда, але літають ще слабенько і батьки продовжують їх годувати.

Чайки-підлітки сидять на лепесі і чекають на свіжу рибку. А батьки не тільки їх годують, а й сміливо кидаються навіть на людей, коли ті наближаються до пташенят. Дістається і рибалкам на човнах, і плавцям.

Я сьогодні вирішив вплав підібратися поближче до чайченят з фотоапаратом. Плисти там всього метрів 15, тому я був певен, що пропливу таку відстань лише за допомогою ніг і не намочу фотоапарат.

Але батьки чайченят одразу почали таку галасливу атаку на мене , що прийшлося тікати, а відступати з фотоапаратом в руках було дуже не просто. Ледь не заклювали. І я по справжньому зрадів, коли дістався мілини.

На жаль ніхто з берега не зняв цей мій конфуз на відео.

А я, відступаючи, все клацав, і клацав, сподіваючись, що хоч щось потрапить в об’єктив. Але фотографії вийшли такі собі.

Початок. Оце малим хтось з батьків приніс їжу.

DSC03564

Побачив мене і стрімглов почав атакувати наглого загарбника  

DSC03565

Інші чайки заходили на бойовий курс зверху

DSC03577 DSC03579 - копия

DSC03592 DSC03591

DSC03589

Ну і це – мабуть найкраще фото, яке вдалося  

DSC03584 - копия

Під час повітряної атаки ні фотограф, ні жодна пташка не постаждали.

Be the first to comment on "Повітряна атака на фотографа в центрі Куп’янська"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*