Молодята не хочуть тут одружуватися

РАЦС

Не читайте далі цей пост, доки не згадаєте чарівну музику весільного маршу Якоба Людвига Фелікса Мендельсона-Бартольді.

Згадали? А от коли цей марш вже звучить у вашій душі, то вимкніть його!

Бо мова піде про ще одну ганьбу міської влади – місце де створюють нові сім’ї, Куп’янський РАЦС.

Це найгірший за зовнішнім зубожілим станом РАЦС не лише Харківської області, а й всієї України.

До 30-х років 20 сторіччя цю площу називали Тюремною, бо тут було розташовано одразу три в’язниці, зокрема одна жіноча.

А цю бетонно-скляну коробку впритул до будинку №14 збудували у 1980 році. Там спочатку був квітковий магазин з оранжереєю, потім перукарня, потім ще щось, а з 1990 року сюди перевели міський ЗАГС, або, як вірно він називається: відділ реєстарції актів цивільного стану – РАЦС.

DSC05820 DSC05823

Більшість з нас потрапляє до цієї установи тільки під час урочистих шлюбних  церемоній. І хоч всі жахаються від вигляду обрядової зали, та ми швидко перемикаєм свою увагу на молодят і забуваємо про погане.

А тут щодня працюють кілька відповідальних працівниць, які 27 років потерпають від нелюдських умов праці.

Це дуже важлива організація, яка робить багато необхідних справ. Сюди звертаються люди за різними дуже важливими документами.

DSC05838Колись, коли у місті йшло будівництво, хтось набрався для Куп’янська типових будівельних проектів, призначених мабуть для Криму. Це кілька будівель з величезними вікнами і пласкими дахами без чердаків і навіть елементарних утеплювачів: міська лікарня, новий корпус школи №1, школи№12 та №4, НВК №2,  РАЦС тощо. Збудовані за модним тоді дизайном, ці будівлі перетворюються на справжні камери тортур для людей: влітку – там нестерпна спека, а взимку – страшенний холод.

Ось тут за зеленими заростями сховано велике розбите вітринне скло.

  DSC05822

DSC05821

По всій будівлі скрізь тече стеля. Це в кабінеті

 DSC05835

А це вже обрядова зала.

DSC05829

Над дверима головного входу DSC05833

Зі стелі тече так, що приходиться прибирати оті страшні войлочні “коври”, які прикривають завжди холодну бетонну підлогу

DSC05828

Цей витвір місцевого “дизайну” має досить авангардну форму, здається, там колись було зображено Лєніна

DSC05831

А це фарбоване “під мармур”скло мало зображувати собою лицювальну плитку. У 90-х роках, під час суцільного дефіциту, це було ноу-хау для бідних. Хоча таке б більше підійшло для лазні, а не урочистої зали

DSC05827

Що не викликає відрази в цій залі – так це гіпсове панно. Вигляд якого, як на мене, псують оті різнокольорові горщики з рослинами.  

DSC05826

Вид на розбите зовнішнє скло з зали.

DSC05830

А це такий своєрідний збірник дощової і талої води в одному з кабінетів. Робили його з чого могли і абияк. Тому тут стеля мокра завжди.

 DSC05824

Періодично з системи каналізації сусіднього будинку сюди видавлюються нечистоти і збираються під бетонною стяжкою підлоги. Вода вже утворила там пустоту, в яку бетон і провалюється разом з паркетом.

DSC05836

Тепер головне питання: хто має робити ремонт.  Ця міська комунальна будівля знаходиться в оренді у ГУЮ – Харківського головного територіального управління юстиції. Платить те ГУЮ за оренду всього 1 гривну на рік. А грошей у ремонт і створення людських умов для своїх працівників не вкладає.

До речі, в Ізюмі орендна ставка для тамтешнього РАЦС, за словами працівників, складає 3000 гривень щомісячно.

Раніше нам розказували мудрі фінансисти, шо місто не має права зі свого бюджету вкладати гроші у ремонт, бо це страшний фінансовий злочин і КРУ всіх пересаджає. І всі цьому вірили.

Аж ось виявляється, що договір про оренду, який діє ще з 2007 року, чітко вказує, що балансоутримувач будівлі ЖКП-1 зобов’язується забеспечити виконання всього комплексу робіт, повязаних з обслуговуванням та утриманням будівлі та прилеглої території, та створення споживачеві необхідних побутових умов і умов для здійснення господарської діяльності.

Отже місто насправді може зробити якщо не реконструкцію, то хоча б капітальний ремонт РАЦСу. Але ЖКП нічого робити не бажає.

Минулого року листа з проханням зробити ремонт був написано на ім’я міського голови Олега Войтюка. Більше того, секретар міської ради Володимир Занік навіть щиро по телефону обіцяв керівництву РАЦСу перекрити дах. Але як водиться – збрехав.

Прийшли люди з УЖКГ, склали кошторис на ремонт даху та підлоги і на цьому все затихло. Кошторис було теж направлено меру, але жодної відповіді від нього у РАЦСі так і не дочекалися.

Мало хто звернув увагу на те, що цього року в Куп’янську було об’єднано міський і районний РАЦСи.  І ця об’єднана структура тепер надає послуги мешканцям і міста, і району.  А знаючи наших міських керівників, підозрюю, що ті тепер будуть відфутболювати проблеми РАЦСу на колег з “першого поверху”.

Новий керівник міськ-районного РАЦСу Ольга Григорова приходила на позачергову міську сесію і намагалася достукатися до міського керівництва, про необність ремонту, але слухали її в пів-вуха.

І не почули основний меседж: РАЦС – це звісно контора підвідомча Харкову, але ж одружуються тут мешканці Куп’янська, і так соромно, коли їх щасливий весільний ритуал проходить у таких занедбаних умовах. А багато хто з молодят відмовляється тут реєструватися і їдуть у РАЦСи інших міст!

 DSC05784

 

 

 

 

2 Comments on "Молодята не хочуть тут одружуватися"

  1. Непонятно, договор в котором идёт речь о ремонте, ещё 2007года, т.е. ремонт могли сделать и Римский, и Демченко, а обвиняете вы только Войтюка и Заника. Как-то странно. О том, что Загс тоже мог бы как-то попытаться мозги включить и сначала разобраться в ситуации, а не только в очередной раз попросить деньги, я вообще не говорю…

  2. Макогон Іван Миколайович | 21/09/2017 at 4:25 am | Відповіcти

    Господарю міста, якщо він його любить, є справа до всього… А у нас… Які будівлі “бездіяльні” тільки в центральній частині міста: два колишніх банка, колишня податкова… А для державнозначимої установи не знайшлось місця… А ще… Всі ми при нагоді киваємо на ЖКП-1, а давайте згадаємо ,шо і його позбавили бази… Господарь так не поступить зі своїм балансоутримувачем сотні багатоповерхівок…Чи буде у нас колись дійсно Господарь міста?…

Leave a comment

Your email address will not be published.

*