Як москалі українського слона привласнили.

Слон головна

22 вересня – Всесвітній день захисту слонів. Чисельність слонів на Землі досить стрімко падає, от і намагаються природоохоронці таким чином привернути увагу до цієї проблеми.

А ще 700 тисяч років тому, слонів було кілька видів. І навіть на території Куп’янщини ходили великі стада 6 видів прадавніх слонів.

Був такий вид, який називався Mammuthus meridionalis, мамут південний або південний слон. Висотою він був більше 4 метрів, і його бивні теж сягали до 4 метрів.

Найбільше слонів було на території нинішньої Запорізської області на березі Азовського моря. Всі ці слони згодом вимерли.

І ось, вже у 1941 році палеонтологи проводили розкопки на березі Азовського моря , шукали щось інше, а випадково натрапили на скелет слона. Вони були ошелешені, коли побачили, що у рибальському селищі у людей були якісь дивні білі забори. Виявилося, що зроблено їх з кісток викопних тварин, які море постійно вимиває з глиняного берега.

Палеонтологи попросили ці кістки у людей, а ті сказали, та – “Шукайте на березі, там цього добра – збирай донесхочу!” І вченим поталанило – вони знайшли і зібрали майже повний скелет південного слона. Такого скелету не було в жодному музеї світу!

Але це сталося всього за 4 доби до початку війни. Скелет слона зібрали в ящики і сховали у підвал Бердянського краєзнавчого музею.  Коли до міста у жовтні 1941 року увійшли німці, вони знайшли той скелет і повідомили про це до Берліну. Там миттєво наказали відправити кістки до Німеччини. Та виявили, що кількох кісточок не вистачає. Розпорядилися, провести пошук і знайти недостаючі.  Взимку на берег моря вигнали військовополонених і заставили їх передовбати всю мерзлу глину, доки всі кісточки не знайшли.

Отже український слоник опинився у Берліні.

Після капітуляції німців, разом з іншими цінностями ящики з кістками слона повернули в СРСР.  Але не до Бердянська, а до Ленінграду, де згодом зібрали той скелет і змонтували його у мамонтовому залі місцевого Зоологічного музею.

Це найбільший зі скелетів які там є.  За життя цей бердянський слоник був висотою 4,5 метра, для порівняння найбільший сучасний африканський слон ледь сягає 3 метрів 30 см.

Слон 3

 

 

Be the first to comment on "Як москалі українського слона привласнили."

Leave a comment

Your email address will not be published.

*