Війна і мир очима нашого земляка. Частина друга

Головна 2

Продовжуємо публікацію інтерв’ю з головою Спілки воїнів АТО Віталієм Путіліним.

Війна з чиновниками

Вдруге я демобілізувався з АТО 10 квітня 2016 року.  Працював к віськкоматі, зараз в бізнесовій структурі. Але війна не відпускає. В Куп’янську створено Спілку воїнів АТО і недавно мені запропонували її очолити.

Наразі у спілці зареєстровано близько 100 бійців. Деякі з них знову пішли на службу, тому чисельність спілки постійно змінюється.

Ми допомагаємо нашим хлопцям, намагаємось контролювати, щоб куп’янські можновладці виконували свої обов’язки по відношенню до сімей наших загиблих побратимів.

На відміну від харківської обласної спілки, ми не приймаємо участі у різних політичних заходах. У нас з ними багато розбіжностей. Тим паче, що дехто з харківських керівників називають себе ветеранами АТО, але були там два дні, щоб красиво сфотографуватися. Як гірко шуткують наші хлопці,  ті дядьки- ветерани воювали у «куп’янському котлі». Пам’ятаєте, колись у нас пару місяців на мостах через Оскіл стояв якийсь пост. Та от це там вони «служили в АТО».

А ще у нас в спілці, на відміну від харків’ян, немає членських внесків. Все на громадських засадах. Ми всіляко намагаємось допомагати тим, хто прийшов з війни. Вирішили питання по виділенню людям землі і на сьогодні всі, хто реально хотів, отримали її.

У на є 3 інваліди, одного з них нам вдалося влаштувати на роботу. Інколи нам телефонують хлопці з АТО, просять щось передати через колег відпускників. Нас запрошують виступати перед школярами.

Є великі проблеми з путівками до санаторіів. Ті, що нам тут пропонують – у “Бермінводи”, нікого не приваблють . Там в основному відпочиває контингент досить літніх людей. Тому і дозвілля в санаторії відповідне. Зранку пройшов процедури і все, робити нема чого. Хіба що горілку пити. 

І з психологічною реабілітацією цього року в Куп’янську повний «нуль» , кажуть, що якісь там чиновницькі нестиковки на рівні Києва.

Взагалі, якщо послухати наших головних лікарів, то у них по відношенню до ветеранів АТО все дуже добре. А за фактом, всі наші «атошники», які зверталися до лікарень, практично не отримали необхідні безкоштовні ліки. Їм просто казали, що ліків немає, йдіть купуйте.

Але ж це марення сивої кобили! Існує список безкоштовних ліків, які мають видаватися. А чиновники від куп’янської  медицини весь час намагаються підігнати «атошників» під зовсім іншу пільгову програму «Здоров’я слобожанщини» .  Це зовсім різні речі, адже в тій програмі мова йде лише про хронічних хворих: сердечників, діабетиків тощо.  А у списку безкоштовних ліків для нас лише одних антибіотиків понад 60 назв! І де вони?

 Окремо варто сказати про путівки для наших дітей. Цього року наші куп’янські чиновники відзвітували до Харкова, що в дитячих таборах за пільговими путівками відпочило 56 дітей куп’янських учасників АТО. А насправді таких відпочило лише 12.  У Харківській облдержадміністрації, куди я звернувся з питанням, чому нам всього 12 путівок дали,  послалися на дані звіту підписаного Максимом Лаптєвим, у відомстві якого і видають ті путівки.

Цього літа дали путівку до табору на морі і моєму синові, вочевидь щоб я «не гавкав». І то дали в останній момент, за дві доби до відправки. А там стільки документів потрібно оформити! Ледве встиг. Привіз дитину на збір, а там серед проводжаючих батьків, майже всі – працівники міськвиконкому. Серед них лише одна – з вимушених переселенців.  А коли туди одну дитину привезли на дорогому джипі, я зрозумів, хто у нас самий бідний, щоб користуватися пільговими путівками.

Нам говорять, щоб ми писала заявки на путівки ледь не з 1 січня. А своїм знайомим вирішують все в любий час. Куп’янськ маленьке місто і всі все знають.

Знайома розказала мені, що в Києві жодної пільгової путівки нікуди і нікому не дають: спочатку «атошникам», а потім іншим.

Мій колега зі Львівщини розказав, що коли ветеран АТО не може поїхати в місцевий обласний санаторій ,на кшталт нашого «Бермінводи», то їм повну вартість путівки виплачують готівкою.

А знайомий з Чернівців розказував, що він тільки отримав повістку у військкоматі, його сину в дитсадку одразу автоматично перестали нараховувати платіжки на харчування. І на всіх дитячих святах іншим дітям казали – у цього хлопчика тато герой, він захищає нашу Україну від ворога. А ще йому одразу оформили землю і документи видали дружині. Коли боєць прийшов у відпустку, жінка показала йому всі ті документи, за якими вона ніде по кабінетах не бігала.

Там такий порядок організовано місцевою владою. Все робиться для людей.

А у нас все звалили на єдиного спеціаліста Віталія Домашенка. Що б на нього не казали, він все що може  – робить добре. Всі наші хлопці знають його телефон і постійно турбують питаннями. Він знає все і допомагає людям розібратися в хитросплетіннях бюрократичних процедур. Але найголовніші питання, такі як грошові допомоги, видача житла і таке інше – це може вирішувати тільки хтось із міського керівництва. А системної роботи у них немає.

 

1 Comment on "Війна і мир очима нашого земляка. Частина друга"

  1. Вольный слушатель | 15/10/2017 at 6:50 pm | Відповіcти

    Поли́тика (др.-греч. πολιτική «государственная деятельность») — понятие, включающее в себя деятельность органов государственной власти и государственного управления, а также вопросы и события общественной жизни, связанные с функционированием государства. Это выписка из википедии, и то, чем Вы занимаетесь и есть политика, вернее её часть. Поэтому не людей надо менять, а структуру власти, заставлять и требовать от властей города и района меняться или уходить. Не хочешь-заставим, не можешь-уходи!

Leave a comment

Your email address will not be published.

*