До 50-річчя нової будівлі школи №6.

головнаааа

28 жовтня купянська школа №6 святкуватиме два ювілеї. Перший – це 80 років від дня заснування школи у 1937 році. А другий – це 50 років від дня відкриття нинішньої будівлі школи 16 вересня 1967 року.

До того шосту школу було розкидно за різними адресами.  Вона була і в будівлі нинішнього районного відділу освіти, і в нинішньому музеї, і колишній будівлі медичного училища на місці якого зараз 9 поверховий будинок біля Лісгоспу, і в будівлі нинішнього казначейства …

І ось у 1967 році в Куп’янську було збудовано нову велику і чудову школу. Тоді адресою нової школи була площа імені 22 з’їзду КПРС .

Якось сталося, що будівельники не встигли здати цей об’єкт до початку  нового навчального року. Тому 1 вересня всі школярі розпочали навчатися в старих корпусах. Одночасно будівельники завершали свою роботу, а наводити лад в нових класах їм допомагали і вчителі, і старшокласники. І вже за 2 тижні у суботу 16 вересня 1967 року в шостій школі відбулося ще одне свято першого дзвінка.  Тепер це був перший дзвінок нової будівлі.

В наших сімейних архівах збереглася вирізка з міськ-районної газети “Червоний прапор”. Це стаття про ту подію. Учні 5 класів вітали будівельників віршами, і однією з них була моя дружина.  Вона й досі пам’ятає свій куплет про “товариша Сьому”, начальника дільниці, яка і зводила нову школу.

На жаль в статті не вказано жодного імені людей, які приймали участь у тому мітингу. Лише прізвища.

DSC06768

DSC06776

DSC06783

Я потрапив до шостої школи лише у восьмому класі у вересні 1970 року. Я дуже вдячний школі, що тут зустрів і закохався у свою майбутню дружину.

А ще вдячний вчителям, які відносились до учнів по-людяному.

З позашкільного життя – це наш шкільний ансамбль, який за моєю пропозицією ми назвали “Holy boys”, що означає “Святі хлопчики”.
Це у ті махрові атеїстичні часи часи було страшною крамолою.

Ми з товаришем вирізали літери з ватмана, розфарбували їх і наклеїли на великий барабан,  правда з помилкою “Holys boys”.

Сфотографувались і лише один раз виступили на шкільному танцювальному вечері з тим написом. Бо коли той напис побачив директор школи Віктор Петрович Дзюба, він покликав до себе вчительку англійської мови, і суворо запитав – що то означає? Я й досі вдячний Надії Іванівні Масній, яка сказала Дзюбі, що англійскою то – “Весёлые ребята”.

Директор, який знає лише німецьку мову, заспокоївся. А нам Надія Іванівна веліла назавтра зідрати ту назву – бо і у нас, і у неї, і у Дзюби будуть страшні неприємності, коли хтось здасть у “горком”.

DSC06807

Тоді якісь харківські шабаї добре заробляли, штампуючи “випускні” альбоми по містам і селам області.

DSC06828

Фотографії учнів і вчителів друкувалися на фоні краєвидів міста. Але чомусь туди вліпили і одну віньєтку з Харкова. На головному зображенні мого посту – це фото школи тих часів і все наше шкільне керівництво. А далі фотографії моїх однокласників та вчителів

DSC06820

DSC06821

DSC06822

DSC06823

DSC06824

DSC06825

DSC06826

DSC06827

А ще дві моїх старих підбірки фотографій у відеоформаті під музику тих часів.

Be the first to comment on "До 50-річчя нової будівлі школи №6."

Leave a comment

Your email address will not be published.

*