Музей, де все можна помацати руками

головна

Найкращим музеєм для дітей є той, де можна щось помацати руками.  Саме таким в нашому місті є музей Куп’янського районного віділу головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Харківській області.

Цю службу в нашому місті засновано  146 років тому. До речі, перша пожежна частина з пожежною каланчею знаходилась на белебні, саме там, де наразі стоїть міськвиконком

Розмаху експозиції цього музею може позаздрити любий інший, адже тут все систематизовано і розміщено у 6 залах!

До уваги відвідувачив пропонується багато познавальної інформації, як історичної, так і спеціалізованої. І головне – дуже багато експонатів.

Майор Сергій Осматеско під час канікул часто проводить екскурсії для дітей.  А 24 жовтня у гості до рятівників і пожежників прийшли першокласники першої міської гімназії.

DSC06842

Вони спочатку потримали в руках історичні бронзові брандспойти, які були на озброєнні пожежних команд ще у 19 сторіччі. Потім діти уявили себе помічниками пожежників під час другої світової війни, коли німецькі літаки засипали міста запалювальними бомбами. Тоді на дахах великих будівель постійно чергували добровільні загони, які кліщами скидали з будівель німецькі запалювальні бомби. 

Дітям розповіли:

– про пожежну небезпеку, яку несуть несправні електричні прибори;

–  про протипожежні прибори і автоматику, які використовуються на виробництві і в побуті;

– про те, якими інструментами, обладнанням і технікою користуються сучасні пожежники та рятівники;

– до яких непоправних наслідків приводить пожежа;

–  як виглядають різні вибухові пристрої і куди повідомляти коли таке лихо побачиш.

А ще сфотографуватися з манекеном, схожим на Фредді Меркьюрі

DSC06865

І багато чого іншого.

А завершилася екскурсія в пожежному депо, де дітям показали справжні пожежні машини і обладнання, яке щодня знаходиться на бойовому чергуванні Куп’янського відділу.

Діти щиро подякували присутніх працівників цієї героїчної служби, що постійно оберігають куп’янчан від різних неприємних ситуацій.

Насичена і познавальна екскурсія сподобалась не тільки дітям, а й дорослим.

Так що, шановні мами й тата! Коли ваших дітей запросять на екскурсію у гості до наших пожежників і рятівників, йдіть разом з ними. Не пожалкуєте!

DSC06843

DSC06848

DSC06852

DSC06851

DSC06856

DSC06857

DSC06858

DSC06860

DSC06869

DSC06889

DSC06891

Be the first to comment on "Музей, де все можна помацати руками"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*