Наші на Канарах. Чемпіонат світу з карате

головна

З 25 по 29 жовтня в іспанському місті Тенеріфе  пройшов ювілейний Х чемпіонат світу з карате серед кадетів, юніорів та молоді. У престижному турнірі, який проходив під егідою Всесвітньої федерації карате (WKF), взяли участь 1 710 каратистів з 109 держав світу — це рекордні цифри.

Збірна України налічувала 33 спортсмена, які представляли 9 регіонів нашої країни. Серед них єдиний представник Харківської області, вихованець куп’янського клубу карате SC Norven Олександр Черняєв.

image3

image1

Про участь у чемпіонаті світу свого вихованця розповів Олександр Буряк головний тренер SCNorven, який готував та супроводжував спортсмена. —

Підготовчий процес до чемпіонату світу почався одразу після того, як стало зрозуміло, що Олександр Черняєв потрапив до національної збірної, — розповідає Олександр Буряк. — Тренувалися двічі на день, без вихідних. Готувалися ретельно, тому під час виступу в Іспанії помилок, окрім однієї маленької помарки, не було.

Організаційними питаннями та трансфером переймалися самостійно 

На жаль, українська федерація карате на чемпіонаті світу не фінансувала участь спортсменів, які виступали в категорії ката. Хоча Україна була представлена 5-тю катистами. Тому всі фінансові питання участі в чемпіонаті світу талановитого куп’янчанина взяла на себе компанія UFC на чолі з головою правління Олегом Лущиком.

Ті трансферні умови, які нам запропонували представники федерації були неприйнятними та занадто дорогими. Один лише квиток на літак із Польщі мав коштувати 400 дол., а з Києва — 800 дол.

Тому про наш переліт до іспанського Тенеріфе ми попіклувалися самостійно і заздалегідь.

Самостійно діставшись Варшави, ми вилетіли до Барселони і там, після восьмигодинного очікування, пересіли на інший літак до Тенеріфе. Про те, це вийшло нам значно дешевше.

Одразу після нашого прибуття, зваживши всі «за» та «проти», за 55 євро ми взяли в оренду автомобіль. Бо лише за проїзд від аеропорту до готелю й назад ми мали б заплатити 40 євро. До речі, забігши наперед, хочу сказати, що саме наявність свого авто допомогла нам вже наступного дня своєчасно потрапити на чемпіонат.

Національна збірна складалась із 33 спортсменів та чотирьох тренерів. Саме для них федерацією карате було заброньовано номери в готелі.

Всі інші тренери, які супроводжували спортсменів на чемпіонат, під цей перелік не підпадали, тому ми розташовувалися в інших готелях.

Організація інформування представників учасників чемпіонату секретарем нашої федерації карате, яка була відповідальною за всі організаційні питання, була жахливою.

Через це ми не змогли своєчасно надати свої документи для реєстрації та несвоєчасно отримали свій бедж «представника національної збірної», який є допуском до супроводження спортсменів та перебування на змаганнях. Отримали його лише наступного дня.  З-за цього я спостерігав за виступом свого вихованця з трибун!

image2-1

Перший день чемпіонату розпочався зі змагань катистів. Вранці, вже о 8.20, ми всі зібрались біля готелю та чекали свого виїзду до місця проведення змагань, як обіцяли нам представники федерації.

Та прочекавши до 9-ї години, виявилося, що автобус за спортсменами не приїде, бо наші організатори знову щось наплутали і ми ризикуємо зовсім не потрапити на чемпіонат.

І тут нам в нагоді став той самий автомобіль, який ми орендували одразу по приїзду в Тенеріфе. Разом з тренером з Києва Миколою Сіраковським, який так само як і я орендував напередодні авто, ми посадили спортсменів та тренерів до автівок і стрімголів помчали на змагання. До зали ми потрапили за 10 хвилин до самого початку.

За жеребом першим суперником став іспанець 

За перемогу в категорії, якій виступав наш Саша, боролися 46 спортсменів. І вже на початку багато вирішив жереб.

Мабуть у зв’язку з тим, що вже у 2020 році карате вперше буде представлено на Олімпійських іграх у Токіо,  порядок жеребкування дещо змінився. Проводилось воно в електронному вигляді за принципом, так званого «відсіювання» новачків, спортсменів без рейтингу та досвіду на змаганнях такого високого рівня. Саме таких спортсменів одразу ставили на сильних суперників. А на цьогорічному чемпіонаті 70% спортсменів були саме такими новачками і вперше брали участь на світовому татамі. Тож одразу попадали на ТОПових каратистів.

Саме так трапилось і у Олександра Черняєва. Він одразу потрапив на іспанського спортсмена. По швидкості Олександр не поступався супернику, але перевагою іспанця стали його більші габарити, за рахунок яких його було краще видно на татамі та й викрики були гучнішими.

image3-1
Хоча наш Сашко робив ката, яке вважається складнішим у виконанні та більш швидкісним, виграти у «господаря чемпіонату» було б вкрай важко. А ще, Саша змагався на самому початку виступів. Враховуючи, що стартові поєдинки судді, якщо можна так сказати, сприймають як видовище і лише втягуються в робочий режим — це також далося взнаки.  Тай про брак досвіду не варто забувати.

Нажаль, у категорії ката багато залежить від суб’єктивної думки суддів.  Це не куміте, де з цим дещо простіше, бо там набагато більше залежить від самого каратиста.

І ще про суддівство 

Жодного українського судді на цьому чемпіонаті не було. Хоча напередодні один українець все ж проходив навчання на семінарі, але здавши атестацію одразу поїхав додому. Все через те, що наші судді також не фінансуються федерацією.

Загалом не можу сказати, що суддівство було необ’єктивним. Хоча те, як наприклад прихильно судили спортсмена із ОАЕ, який наробив досить багато технічних помилок, змусило дещо замислитись. Здається, що трохи допомагали судді й представникам Турції. Бо саме у фіналі нашої категорії, куди потрапили  Японія і Турція, переміг саме турчанин. Тож, чемпіоном в ката серед кадетів став турчанин, срібним призером — японець, бронзовими — іспанець і єгиптянин.

Можу впевнено сказати, що лише цих спортсменів було б дуже важко перемогти, рівень підготовки всіх інших – не кращий за рівень нашого Олександра Черняєва.

У загальному заліку українська збірна посіла 20 місце із 109 країн

Дуже вразила емоційна підтримка команди Монтенегро. Вони зайшли до спортивної зали з барабанами, щосили дуділи і підтримували усіх своїх  спортсменів. Такими ж активними були і турчани, серби та чілійці.

На жаль члени української збірної були кожен сам собі. Можливо свою роль зіграло, те, що лише два українські клуби були представлені 4-7 спортсменами, а всі інші лише одним або двома каратистами.

Та все ж наша збірна посіла у загальному заліку 20 місце. І це найкращий результат за всю історію участі на чемпіонатах світу з карате.

Підсумком участі українських спортсменів на чемпіонаті світу з карате стали одна срібна і дві бронзові медалі.

Підсумки дебюту  на чемпіонаті світу

Загалом для Олександра Черняєва чемпіонат світу став третім серйозним змаганням. На відмінну від багатьох інших, які вже в зоні розминки від хвилювань стікали потом, він завжди впевнений у собі.«Я зроблю так, як умію. Тому не переймаюся», — казав мені Саша.

Олександра Черняєв — спортсмен, з яким хочеться і приємно працювати. Він ні на кого не звертає увагу та завжди сконцентрований. Адже емоціональний стан на таких змаганнях — дуже важливий.

Саша, безумовно, може та й заслуговує бути першим на європейських турнірах. Та в трійці лідерів на світових чемпіонатах.

Звичайно дуже шкода, що виступ не був результативним. Але якщо дивитися об’єктивно, то з першого разу увійти в ТОП спортсменів досить складно.

Та для всієї нашої команди, і для Саші в першу чергу, участь в чемпіонаті світу — це позитивний досвід. А бути серед 1710 кращих світових каратистів — дорогого коштує.

Тепер для вихованців нашого клубу одне лише розуміння того, що кожен з них тренується разом з учасником чемпіонату світу, стане стимулом працювати та добиватися високих результатів.

А ось для самого Олександра Черняєва вимоги стануть ще вищими.

Вже після закінчення змагань, перебуваючи на Тенеріфе, найбільшому із семи островів архіпелагу Канарських островів, на березі Атлантичного океану, ми милувалися красою та пейзажами.

image2-2

image1-2

22853449_1456942811019669_315342362037635316_n

Я сказав Саші: «Все це завдяки твоїй важкій праці, якби ти не працював так важко – всього цього б не було. Мало хто з твоїх однолітків та й серед дорослих може похизуватися тим, що брав участь у чемпіонаті світу та був на Канарських островах. А ти тут не просто так, а завдяки самому собі, тому, що ти на це заслуговуєш і цим варто пишатися.Та проте не забувай, що тепер працювати необхідно буде ще більше, аби добиватися ще більших результатів».

SC Norven, в черговий раз довів всім конкурентам у нашій країні, що спортсмени з маленьких міст можуть виїхати на чемпіонат світу.

І дякувати Богові, що зараз є такі люди, як Олег Лущик, які допомагають реалізуватися молодим спортсменам і завдяки яким вони почуваються впевнено та комфортно.

Вже 18 листопада у м. Чернівці шість вихованців SC Norven братимуть участь у першому етапі відбору на чемпіонат Європи серед кадетів.

Матеріал підготувала Олена Ляшенко

 

3 Comments on "Наші на Канарах. Чемпіонат світу з карате"

  1. Наталья Станиславовна | 01/11/2017 at 7:01 pm | Відповіcти

    Молодець!Пишаємось земляками!Наснаги та успіхів тобі,хлопчику!

  2. Макогон Іван Миколайович | 02/11/2017 at 8:30 am | Відповіcти

    ну що сказати – молодець купянчанин… і велика подякеа всім, хто допомагав йому, щоб потрапити на такі змагання…

  3. Были на Тенерифе и не поднялись на Тейде, значит не были на Тенерифе. Там такая панорама открываться, ух закачаешься.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*