Що буде з владою Куп’янська найближчим часом

вибори мера головна

В зв’язку зі смертю міського голови Олега Войтюка у багатьох наших читачів виникають питання щодо  місцевого самоврядування в Куп’янську в найближчому майбутньому.

Згідно статей № 42 і № 79  Закону України “Про місцеве самоврядування», повноваження міського голови, вважаються достроково припиненими у разі його смерті. Повноваження міського голови у цьому випадку здійснює секретар відповідної міської ради.

В Куп’янську секретарем ради наразі є Володимир Занік.

Він має тимчасово здійснювати зазначені повноваження з моменту дострокового припинення повноважень міського голови, тобто з 4 листопада 2017 і до моменту початку повноважень нового міського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону.

Не пізніш як на п’ятнадцятий день після смерті міського голови, тобто до 19 листопада 2017 р.  Володимир Занік, відповідно до закону, повинен звернутися до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів міського голови.

Таке клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного міського голови, тобто до 2 лютого 2018 року.

А от на коли Верховна рада призначить позачергові вибори нового Куп’янського міського голови – законом не визначено.

Згідно статті 15 Закону «Про місцеві вибори»,  додаткові вибори призначаються не пізніше ніж за 70 днів до визначеного дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня додаткових виборів.

Отже у кращому випадку дострокові вибори міського голови можуть пройти десь у травні-червні 2018 року.

Хоча, як показує практика, строк визначення Верховною радою дати дострокових виборів може бути дуже довгим. Ось приклади останніх років:

–  Після смерті міського голови Кременчука Олега Бабаєва 16 липня 2014 року, Верховна рада України призначила дострокові вибори міського голови лише на 25 жовтня 2015 року. Тобто майже через півтора року.

–  Подібне відбулося і в Луцьку. Там міський голова Микола Романюк помер 3 лютого 2017 року. Вибори нового мера ще не призначено й досі.  А от з тієї пори змінилося вже 3 секретаря Луцької міської ради, які ще й виконують повноваження міського голови.

Згідно статті 50 Закону України “Про місцеве самоврядування»,  секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного міського голови.

А от коли міського голови немає, то пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у разі, якщо посада секретаря ради стає вакантною.

А вакантною вона може стати лише в разі добровільного складення повноважень діючим секретарем, або коли він не може виконувати ці повноваження за станом здоров’я тощо

Ще варто нагадати, що на дострокових виборах нового міського голову буде обрано на той термін, який залишиться до кінця нинішньої каденції.

Тобто, якщо вибори в Куп’янську призначать на травень – червень 2018, то новообраний міський голова буде керувати містом всього 1 рік і 4 місяці, тобто до до нових загальнодержавних виборів місцевої влади.

В публікації використано фото нашого земляка М. Чаленка

 

Be the first to comment on "Що буде з владою Куп’янська найближчим часом"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*