Міністр цікавиться, яку частку складає “тіньовий” бюджет освіти

пазл 3

Значна частка норм Закону «Про освіту» вже вступили у силу, зокрема школи вже зараз зобов’язані оприлюднювати звітність щодо фінансових надходжень та витрат закладу, незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків.

Особливо у великих містах апетити на збір коштів з батьків просто шалені.

Аж ось, 2 листопада в Києві міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час наради з керівництвом обласних управлінь освіти заявила таке:

У суспільстві побутує міф, що батьки практично повністю фінансують освіту. Очевидно, що це не так.

Прозора фінансова звітність, по-перше, допоможе нам оцінити, скільки реально коштів зараз українське суспільство вкладає у шкільну освіту і яку частку складає цей тіньовий бюджет освіти, а, по-друге, нарешті дати нашим батькам прозору картину того, на що витрачаються їхні кошти”.

Разом із керівниками обласних управлінь освіти Міністерство вирішило, що часу до 1 грудня достатньо, щоб забезпечити виконання цієї норми закону і всім школам опублікувати свої звіти.

Міністр вимагає від освітнього керіництва на місцях протягом грудня провести моніторинг виконання закону. Вона зазначила:  “На жаль, у нас часто буває так, що якщо вимога закону не підкріплена певною відповідальністю – вона просто не виконується.  Тому, було б правильно, якби ті заклади, які не виконають цю вимогу, понесли відповідальність, наприклад, керівники отримали догану”.

Ми вже писали про систему звітності  за отримані батьківські кошти в нашому місті.

В Куп’янську у більшості шкіл, гімназій та НВК на загальних батьківських зборах було створено громадські організації, які збирають гроші на відкриті банківські рахунки. І видають їх адміністрації школи на певні витрати, які теж затверджуються батьківськими комітетами. Ці навчальні заклади постійно звітують на своїх сайтах і на батьківських зборах про всі фінансові справи.

Немає таких організацій в школах  №4 і №11 і в НВК №2.

Сподіваємось, що зведений звіт по кожному навчальному закладу буде оприлюднено на сайті міського відділу освіти, адже йдеться про досить великі гроші.

Минулого навчального року в Куп’янську

– держава на освіту витратила 109 млн. грн;

- батьки та благодійники зібрали 2 млн 100 тисяч гривень.

Як повідомила нам начальник міського відділу освіти Світлана Пасічник, до 1 грудня вона і голова Куп’янської міської батьківської ради Владислав Логінов проведуть зустрічі з цього питання з батьківськими радами всіх закладів освіти. І зустрічі ці будуть проходити без участі керівництва закладів.

 

Be the first to comment on "Міністр цікавиться, яку частку складає “тіньовий” бюджет освіти"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*