Чи є дно у боргової ями ?

Яма

Є така особлива форма судового рішення, як Судовий наказ, який запроваджено для стягнення з боржника грошової суми або витребування майна.

Судовий наказ одночасно є і виконавчим документом. Приводом для видання Судового наказу є заява особи, яка має право на такі вимоги.

3 листопада в Куп’янському  міськрайонному суді було розглянуто заяву Харківського обласного комунального підприємства «Дирекція розвитку інфраструктури території» (ДРІТ), в якій вони просять видати Судовий наказ про стягнення заборгованості за надані послуги з теплопостачання у розмірі 47589, 55 грн. з двох мешканців Ківшарівки, які за спожиту теплову енергію не платять вже 11 років.

Така космічна сума боргу набігла з 1 січня 2006 року.

Власне основний борг за спожиту теплову енергію складає 32241,48 грн. а ще з урахуванням індексу інфляції додається  13390, 60 грн, ще плюс 1957, 47 грн – 3% річних, і плюс по 400 гривен з кожного – виплати по сплаті судового збору.

Судовий наказ має бути пред’явлений до виконання протягом одного року.

Протягом 10 діб після суду, боржники мають можливість на скасування цього наказу.

А потім розпочнеться новий етап взаємовідносин  –  ДРІТ передасть цей наказ до Державної виконавчої служби, яка має стягнути з боржників ту заборгованість.

Звісно борг буде стягнуто, коли його є чим покрити – грошима, або майном, яке можна продати. А коли такого немає, то ця справа піде по новому колу.

І що цікаво, ДРІТ, як ми всі знаємо, збанкрутів ще у травні 2017 року, а справа його, як виявляється – живе. Це призначені ліквідатори ДРІТа тепер намагаються викручувати борги, які накопичувалися роками.

А на місце того ДРІТА вже вмостилися нові обласні постачальники тепла – “Обласний інформаційно-технічний центр”, або ОІТЦ, з  тими самими кадрами в керівництві. Тепер вони будуть підписувати нові договори з людьми і організаціями.

А чи укладуть вони нові договори зі старими боржниками, чи яма, в яку потрпили і боржники, і теплопостачальник буде поглиблюватися?

 

Be the first to comment on "Чи є дно у боргової ями ?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*