Сесія міської ради на дев’ятий день без міського голови

Гголовнаа 2

Сьогодні відбулася позачергова сесія Куп’янської міської ради. Перша після смерті міського голови Олега Войтюка. Власне сесію і було зібрано з цього приводу. Адже за законом саме депутати мали підтвердити покладання всіх повноважень міського голови на секретаря ради Володимира Заніка.

Все розпочалося, як завжди – Занік оголосив сесію відкритою. Відспівали Державний Гімн і Гімн Куп’янська. Проголосували за порядок денний, який складався з одного питання. Традиційно обрали з депутатів лічільну комісію.

Занік вже викликав на трибуну начальника юридичного відділу Віталія Саяпіна, і тут депутат Ірина Дмитрієнко з місця запитала у головуючого, чому ніхто не запропонував вшанувати пам’ять Олега Войтюка хвилиною мовчання.

Схаменулися і таки оголосли цей сумний, але необхідний, з точки зору людяності, ритуал.

Потім Саяпін доповів депутатам про юридичні вимоги з приводу ситуації яка склалася і депутати проголосували за таке рішення:

1. Взяти до відома факт дострокового припинення повноважень Куп’янського міського голови Войтюка Олега Вікторовича у зв’язку з його смертю 04 листопада 2017 року.

2. Врахувати, що секретар Куп’янської міської ради Занік Володимир Васильович тимчасово здійснює повноваження Куп’янського міського голови до початку повноважень міського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії Куп’янської міської ради, обраної на чергових місцевих виборах.

3. Секретарю Куп’янської міської ради Заніку Володимиру Васильовичу у термін, визначений ч. 3 ст. 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, звернутись до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів Куп’янського міського голови.

4. Рішення набирає чинності з моменту його прийняття.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з правових питань, боротьби з корупцією, контролю за дотриманням законності, кадрової політики, депутатської діяльності та етики (Чернишов О.І.).

Точну дату дострокових виборів, як і сам факт проведення тих виборів наразі має вирішити Верховна Рада України.

Що далі?

Є два чинники, які можуть вплинути на те, коли може бути прийняте таке рішення.

1. В Законі “Про місцеве самоврядування”написано, що Верховна рада РОЗГЛЯДАЄ клопотання про призначення позачергових виборів.

Наголошую: не ПОВИННА призначити дострокові вибори, а має розглянути питання. А таке формулювання дає можливість затягувати те “розглядання” у Верховній раді  дуже довго.

2. На дострокові вибори може вплинути і хід виконання Закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, або скорочено ОТГ.

Адже, коли наприклад, територіальні громади сіл Куп’янського, або навіть інших районів, приймуть рішення про об’єднання з територіальною громадою міста Куп’янська, то тоді настає черга загальних виборів у вже об’єданій громаді. А там голову ОТГ мають вже обирати не лише мешканці міста, а й усіх сіл. І все це теж може зайняти дуже багато часу.

Отже може статися й так, що дострокових виборів міського голови в Куп’янську і не буде.

І тут на життя міста буде суттєво впливати внутрішній роздрай серед депутатів міської ради з найчисельнішої фракції “Відродження”. Відомо, що там є кілька різних угруповань, які мріють вичавити Володимира Заніка з посади секретаря і поставити виконувати обовязки міського голови свого ставленика. А для цього потрібно мати більше половини від загальної чисельності депутатів міськради.

Тепер дуже потрібно всім небайдужим громадянам Куп’янська та й правоохоронцям пильно слідкувати, щоб мутна водичка в тому “Відрі” не приховала нагле розкрадання бюджету.

 

Be the first to comment on "Сесія міської ради на дев’ятий день без міського голови"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*